Çin Eximbank'ı ithalatı artırmak için destek sağlayacak


Çin'in İhracat-İthalat Bankası (China Eximbank) dün Shangai'de yaptığı açıklamada, ithalatı desteklemek için gelecek yıl 300 milyar yuan (42.5 milyar dolar) tutarında kredi desteği vereceğini açıkladı.

Çin Uluslararası İthalat Fuarı kapsamında yeni projelerini açıklayan banka, sağlayacağı krediyle şirketlerin gelişmiş ekipman, akıllı üretim ve enerji ve kaynak alanlarında ürün ve hizmet ithal etmelerinin önünü açmayı hedefliyor. Bankanın bir diğer hedefi ise sınır ötesi ticarette yuan kullanımını teşvik etmek.

China Eximbank Başkan Yardımcısı Ning Yong, üretim teknolojisinin geliştirilmesi ve ürün araştırma ve geliştirme için kilit donanım, teknoloji ve ara mal ithalatında finansman desteğini artıracaklarını söyledi. Banka ayrıca, denizaşırı satıcıları kapsayan ikinci Çin Uluslararası İthalat Fuarı (CIIE) için iyileştirilmiş finansal hizmet planlarını açıkladı.

Çin Uluslararası Radyosu

SASA Dünya Devleri ile Masada Mı ?
SASA Dünya Devleri ile Masada Mı ?
Yıl kapanış fiyatına göre en ucuz 10 hisse
Yıl kapanış fiyatına göre en ucuz 10 hisse
İtalyan ortak Yapı Kredi'den çıkma kararı aldı
İtalyan ortak Yapı Kredi'den çıkma kararı aldı
Hisse Önerileri
Hisse Önerileri
Afyon Çimento Teknik Analizi
Afyon Çimento Teknik Analizi
En Çok Okunanlar
IMG_5892.JPG
  • Beyaz Heyecan Simge
  • Beyaz Instagram Simge
  • Beyaz RSS Simgesi

Parahaberi.com'da yer alan yatırım, bilgi, yorum ve tavsiyeleri ”Yatırım Danışmanlığı” kapsamında değildir. Bu sayfanın içerdiği materyaller sadece örnek piyasa bilgisi iletebilmek ve reklam amaçlıdır. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Parahaberi.com'da yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece parahaberi.com'da yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

© 2019 Para Haberi