Çin'de 90 dakikada 16,3 milyar dolarlık alışveriş yapıldıÇin'in en büyük çevrimiçi alışveriş festivali olan Singles' Day'de yeni bir rekor geldi. Gece yarısı başlayan alışverişte Alibaba üzerinden ilk bir saatte 12 milyar dolarlık (84 milyar yuan) alışveriş yapıldı. Geçen yıl bu rakam 69 milyar yuan olmuştu. Satışların 16.3 milyar dolarak ulaşması ise 90 dakika içinde gerçekleşti. Bu rakam, geçen yılın yarısından fazla bir tutara denk geliyor. Ünlü ticaret devi Alibaba göre, ilk milyar yuan ise ilk 68 saniyede aşıldı.

Açılışını ABD'li ünlü şarkıcı Taylor Swift'in yaptığı bu yılki 11.11 Alışveriş Festivali'nde son dönemin gözde TV üreticisi Xiaomi, 10 dakikada 200 bin TV sattı.

Bekârlar Günü, 1993 yılında Nanjing Üniversitesi'nde öğrencilerin bekarlıklarını kutlamaları için bir gün olarak doğdu. O zamandan beri Sevgililer Günü'ne rakip olarak ortaya çıkan bu özel gün milyarlarca dolar kazanılabilecek küresel bir alışveriş festivaline dönüştürüldü. Son 10 yılda, Bekarlar Günü 24 saatte yıllık satışları aşan satın alma çılgınlığına dönüşürken, Amerika Birleşik Devletleri'nde Kara Cuma (Black Friday) ve Siber Pazartesi gibi etkinlikleri geçmeyi başardı.

Çin Uluslararası Radyosu

SASA Dünya Devleri ile Masada Mı ?
SASA Dünya Devleri ile Masada Mı ?
Yıl kapanış fiyatına göre en ucuz 10 hisse
Yıl kapanış fiyatına göre en ucuz 10 hisse
İtalyan ortak Yapı Kredi'den çıkma kararı aldı
İtalyan ortak Yapı Kredi'den çıkma kararı aldı
Hisse Önerileri
Hisse Önerileri
Afyon Çimento Teknik Analizi
Afyon Çimento Teknik Analizi
En Çok Okunanlar
IMG_5892.JPG
  • Beyaz Heyecan Simge
  • Beyaz Instagram Simge
  • Beyaz RSS Simgesi

Parahaberi.com'da yer alan yatırım, bilgi, yorum ve tavsiyeleri ”Yatırım Danışmanlığı” kapsamında değildir. Bu sayfanın içerdiği materyaller sadece örnek piyasa bilgisi iletebilmek ve reklam amaçlıdır. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Parahaberi.com'da yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece parahaberi.com'da yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

© 2019 Para Haberi