Piyasa fikirleri

ayi-ve-boga-egilimleri-nedir Piyasa fikirleri

Faiz: 14 Aralık tarihli Fed toplantısında FOMC üyelerinin şahin bir tutum sergilemesi olasılığının canlı kalması, faizlerde yukarı yönlü riskin devam  etmesine yol açıyor. Global risk iştahının iyileşmesi durumunda faiz oranlarında aşağı yönlü seyir görülebilir.

Pay Senetleri: BIST’te özellikle yurtdışı kaynaklı aşağı yönlü risklerin varlığını koruduğunu gözlemekle birlikte yurtdışı oynaklığın dengelenmesiyle mevcut iskontolu fiyatların uzun vadeli bir fırsat penceresi olarak görülebileceğini düşünüyoruz. En Çok Önerilen Hisseler Portföyümüzde, Aksa Akrilik,Anadolu Hayat, Emlak GYO, Garanti Bankası, Soda Sanayi , Şişecam ve Yapı Kredi Bankası yer alıyor.

Döviz: Dolar/TL’de işlemler önümüzdeki ay 3,28-3,55 aralığında işlemler gerçekleşebilir. Euro/TL paritesinde aylık işlem bandı 3,55-3,75 olarak belirlenebilir. Euro/Dolar paritesinde aşağı yönlü görüşümüz devam ediyor. Sterlin/Dolar paritesinde 1,30-1,32 hedefli, 1,23 zarar-kesli alım önerimiz devam ediyor.

Altın: Ons ve gram altında 14 Aralık tarihli Fed toplantısı kritik rol oynayacak. Gram altında 127-130 TL aralığı alım için uygun olabilir.

Petrol: Brent petrolün önümüzdeki 1 aylık dönemde 52-60 dolar aralığında işlem göreceğini düşünüyoruz. 30 Kasım tarihli OPEC toplantısı sonrasında ibre yukarı yöne dönmüş durumda.

 

-Ak YATIRIM

12 Dec 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap