Petrol Kulesi Sayısı Geriliyor

Baker Hughes tarafından açıklanan son veriler..

Petrol fiyatlarının 2014 yılının ikinci yarısından itibaren keskin şekilde %50’ye yakın değer kaybetmesi enerji şirketlerinin yeni yatırımlar yapmaktan geri durmasına neden oluyor. Son haftalarda grafikte turuncu renkle gösterilen petrol kulesi sayısından görebilmek mümkün. Aktif petrol kulesi sayısı geri çekilmesine rağmen istihdam güçlü kalmaya devam ediyor. Aktif kule sayısının geri çekilmeye devam etmesi durumunda istihdam da bu duruma kayıtsız kalamayabilir.

47457-1 Petrol Kulesi Sayısı Geriliyor

Baker Hughes, ABD, Kanada ve uluslararası piyasalarda aktif bir şekilde petrol aranan veya çıkarılan sahalara ilişkin verileri toplamaktadır. İlgili kuruluş tarafından yayınlanan verilere göre 2 Ocak’ta biten haftada petrol ve gaz kulesi sayısı 1.811 ile 2 Mart 2014 tarihinden bu yana en düşük seviyeye gerilemiştir. Petrol kulesi sayısının geri çekilmeye devam etmesi istihdam tarafında da kısıntıya neden olabilir.

01 Sep 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap