Pegasus’tan 20 milyon dolarlık yatırım

Pegasus Hava Yolları (IS:PGSUS), uçaklarına…

Pegasus Hava Yolları (IS:PGSUS), uçaklarına verilen tüm yer işletme hizmetlerini 20 milyon avroluk yatırım ve bin kişilik istihdamla, kendi çalışanları ve ekipmanıyla vermeye başladı.

Pegasus Hava Yolları, kendi uçakları için bundan sonra terminal tarafındaki check-in, bagaj kabul, boarding gibi hizmetlerinin yanı sıra tüm yer işletme hizmetlerini kapsayan apron ve uçak park alanı hizmetlerini de Pegasus personeliyle vermeye başladı.

Pegasus, bu alanda yaptığı yatırımla yer hizmetlerinde kullanılması için 38 akülü bagaj traktörü, 24 apron otobüsü, 18 harici elektrik ünitesi, 13 uçak itme traktörü, beşer hasta nakil ve buz çözme aracı, ikişer motor kompresörü ve klima ünitesi, uçak merdiveni, konveyör bandı, temizlik jeneratörü ve bagaj taşıma arabası satın aldı.

Yer hizmetlerinin tanıtımı için İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanında gazetecilerle bir araya gelen Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet Nane, açıklamalarda bulundu.

“Bu yatırımla son teknoloji ürünlerini yolcularla buluşturarak, onların Pegasus’un üstün kaliteli hizmet servislerine ulaşmasını, bu sayede de yolculuk deneyimlerinin daha etkin ve kalıcı olmasını hedefliyoruz” diyen Nane, sistem üzerinde bir yıldan bu yana çalıştıklarını aktardı.

01 Sep 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap