Paladyum’da Yükseliş Sürecek mi?

Paladyum, önceki analizimizde belirttiğimiz 776 seviyesini kırdıktan sonra uzun vadeli yükseliş kanalının alt seviyesine kadar geri çekildi. Ancak yine kanalın içerisinde tutunmayı başaran Paladyum yeniden yükselişe geçti.

Paladyum, önceki analizimizde belirttiğimiz 776 seviyesini kırdıktan sonra uzun vadeli yükseliş kanalının alt seviyesine kadar geri çekildi. Ancak yine kanalın içerisinde tutunmayı başaran Paladyum yeniden yükselişe geçti. Kısa-orta vadede 774 üzerinde kalındığı sürece 144 günlük ortalama olan 818 seviyesine doğru yükseliş görülebilir. 774 altındaki hareketlerde ise kanalın alt seviyesi an itibariyle 750 seviyesinde bulunuyor.

 

Petrol fiyatlarında yaşanan düşüş ile birlikte özellikle ABD hane halkı harcanabilir gelir seviyesinde görünen artışın da etkisiyle araç taleplerinde artış görülebilir. Üretilen Paladyumun büyük bir kısmının otomotiv sektöründe kullanıldığı hesaba katılırsa, Paladyum taleplerinde artış olabileceği beklentisi oluşabilir ve bu orta-uzun vadede alış baskılarının artmasında neden olabilir.

 

51609-xpdusdcdaily Paladyum'da Yükseliş Sürecek mi?

 

Altın/Paladyum rasyosunu incelersek, 50 haftalık ortalamanın kırılmasıyla birlikte sert yükseliş oluştuğunu görebiliriz. Ancak bu yükselişler 100 haftalık ortalama olan 1,7154 seviyesi ile sınırlı kalmış gözüküyor. Eğer bu seviye altındaki hareketler devam ederse rasyoda aşağı yönlü hareket görülebilir. Bu durum da Paladyumun, Altın’a göre daha iyi bir performans gösterebileceğini gösteriyor. 

 

51610-paladaltin Paladyum'da Yükseliş Sürecek mi?

 

01 Sep 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap