Özel şirketler Gazprom’dan indirim aldı

Türkiye’deki özel doğalgaz ithalatçısı bazı şirketler, Gazprom’la bu yılın ilk 3 ayı için yüzde 10,25’lik indirim için anlaştı.

Gazprom’la Türk tedarikçiler arasında çıkan indirim krizinin önceki günlerde anlaşmayla son bulduğu bildirilmişti. Buna göre bu yılın ilk 3 ayında Rus üretici tarafından 10,25’lik indirim yapılacak. Geri kalan aylarda ise daha az bir indirimle devam edilecek.

Rusya’dan doğalgaz ithal eden özel bir şirketin yetkilisi, Gazprom’un bu yılın 3 aylık dönemi için yüzde 10,25’lik indirim uygulamayı kabul ettiğini belirterek, 1 Nisan’dan itibaren yeni bir sistemin geçerli olacağını söyledi.

Şirket yetkilileri, Gazprom ile fiyat anlaşmazlığında varılan çözümün bu yılın ilk 3 ayında yüzde 10,25’lik indirim uygulanarak, 1 Nisan’dan itibaren ‘daha cüzzi bir indirimle’ devam edilmesi esasına dayandığını kaydetti.

 

Kaynak : www.dunya.com

http://www.dunya.com/guncel/ozel-sirketler-gazpromdan-kis-indirimi-aldi-296843h.htm

01 Sep 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap