Ons Altın Beklentileri

Altın fiyatları 1268 desteğine yakın…
Altın fiyatları son günlerde güçlenmeye devam eden ABD Doları ile zayıflarken, küresel çapta jeopolitik riskin şimdilik yaşanmıyor olması bu zayıflığı destekliyor. Ancak bu hafta sonu Suudi Arabistan’da yaşanan tutuklamalar ve gece saatlerinde Suudi prensin içerisinde olduğu helikopterin kaza yapması, ayrıca; son günlerde ABD’de sıklaşan silahlı saldırı ve terör eylemleri “risk” adına dikkatli olmamız gerektiğini göstermekte.

Teknik olarak baktığımızda; dolar endeksindeki ters omuz baş omuz yapılanması hedefi doğrultusunda kademeli olarak yukarı yönde ilerlemekte. Bu sebeple Altın fiyatları bir miktar baskı altında. Gün içinde 1268 desteği önemli olabilir. Ancak bu seviyenin aşağısında negatif baskı artabilir. Olası tepkilerde ise 1277 direncine dikkat etmek gerekebilir. 1277 direnci, 2017 Eylül ayı başından bu yana takip edilen downtrend çizgisinin olduğu bölgede olması bakımından kritik görülebilir.

 

Destekler: 1268 – 1264 – 1261

 

Dirençler: 1272 – 1277 – 1284

İkon Menkul

Para Haberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap