Önemli Şirket Haberleri

Anadolu Hayat Emeklilik (ANHYT, Sınırlı Pozitif): Şirket’in yılın ilk dokuz ayına ait prim üretimi bir önceki yılın aynı dönemine göre %28 oranında artarak toplamda 421,2mn TL’ye yükselmiştir. Bu yılın eylül ayındaki prim üretimi toplam 47mn TL olurken, geçen yılına ynı ayına göre %4 oranında artış sergilemiştir.

Anel Elektrik (ANELE, Nötr): Fujita Corporation Katar Doha Şubesi ile Katar Devletinde mukim iştiraki ANEL MEP Maintenance and Operations LLC arasında, Katar Devletinde inşası devam eden Qatar Integrated Railway Project kapsamında yer alan Yeşil Hat Tren Depolama Alanı Projesinin (Green Line Stabling Yard) elektrik ve mekanik işlerinin yapılmasına yönelik 159mn Katar Riyali (yaklaşık 43,7mn USD) tutarındaki niyet mektubunun imzalandığı 26/9/2017 tarihinde KAP da açıklanmıştır. Söz konusu projeye ilişkin sözleşme 14/10/2017 tarihinde imzalanarak yürürlüğe girmiştir. Doha Metrosuna bağlı projenin, 2018 yılı sonunda bitirilmesi planlanmaktadır.

 

 

Pegasus (PPGSUS, Sınırlı Pozitif): Şirketin Eylül ayı yolcu sayısı %18,3 artışla 2,6mn kişi olurken, yolcu doluluk oranı 7 puan artışla %87,5 olmuştur. Yılın ilk 9 ayındaki yolcu sayısı ise %14,9 artışla 20,8mn kişi, yolcu doluluk oranı ise 6 puan artışla %84,3 olmuştur.

 

 

Yapı Kredi Bankası (YKBNK, Öneri “EKLE”, Nötr): Banka tarafından yurtiçinde 10 Milyar TL nominal tutara kadar finansman bonosu ve/veya tahvilin halka arz ve/veya tahsisli olarak veya nitelikli yatırımcılara satış yoluyla ihraç edilebilmesine ilişkin gerekli başvuru Sermaye Piyasası Kurulu’na yapılmıştır.

 

Kaynak: Ziraat Yatırım

Para Haberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap