Logo reklamı

Önemli Şirket Haberleri

Net Holding (NTHOL, Sınırlı Pozitif): SPK'nın "Geri Alınan Paylar Tebliği" kapsamında, karar tarihi itibarıyla şirketin edinmiş olduğu...

Net Holding (NTHOL, Sınırlı Pozitif): SPK'nın "Geri Alınan Paylar Tebliği" kapsamında, karar tarihi itibarıyla şirketin edinmiş olduğu geri alınan kendi payları toplamının nominal bedelinin 158mn TL olduğunu açıklandı. Yönetim Kurulu, şirketin bugüne kadar edindiği ve bundan sonra edinilecek kendi paylarının, 01.01.2019 tarihine kadar satılmamasına, 01.01.2019 tarihinden sonra ise "Kurumsal/Nitelikli Yatırımcılara" ve "BİST ilgili pazarında Özel Emir"le satılmasına karar vermiştir.
 
 

Özak GYO (OZKGY, Nötr): Şirket tarafından, Grup imkânları kullanılmak suretiyle ve köprü kredi şeklinde olmakk üzere, 1mn EUR Euro tutarda ve Euro Libor + %1,75 faiz oranlı, 338 gün vadeli finansman sağlanmıştır.

 

Pınar Süt (PNSUT, Nötr): Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürlüğü tarafından yapılan okul sütü ihalesi, bütün tekliflerin yaklaşık maliyetin çok üzerinde olması gerekçesiyle iptal edilmiştir.

 

Tekfen Holding (TKFEN, Öneri "EKLE", Sınırlı Negatif): Pay senetleri borsada işlem gören ortaklıkların Kurul kaydında olan ancak Borsada işlem görmeyen statüde pay senetlerinin Borsada satışa konu edilebilmesi amacıyla Tekfen Holding hisseleriyle ilgili 1,8mn TL nominal tutarlı Tekfen Holding hissesi için Merkezi Kayıt Kuruluşu'na başvuru yapılmıştır. Haber sonrası hisse günü %3,1 oranında kayıpla kapamıştır.

 

Zorlu Enerji (ZOREN, Nötr): Şirket'in, yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üreten tesisler için oluşturulan ve ABD Doları bazında sabit fiyat garantisi veren YEK Destekleme Mekanizması'ndan (YEKDEM) faydalanabilmesi adına Gökçedağ RES, Sarıtepe RES, Demircciler RES, Alaşehir I JES, Kızıldere II JES ve Kızıldere III JES santralleri için EPDK'ya yaptığı başvurular kabul edilmiş olup, söz konusu santraller 2018 takvim yılında ürettikleri tüm elektriği YEKDEM kapsamında satacaktır.

 

Gökçedağ RES rüzgar enerjisine dayalı üretim tesislerine verilen kaynak bazında destek fiyatı olan 7,3 ABD Doları cent/kwh fiyatından satış yapacak olup, Sarıtepe RES ve Demirciler RES ise 7,3 ABD Doları cent/kWh fiyatına ek olarak yerli aksam kullanımdan dolayı verilen 1,4 ABD Doları cent/kWh ek katkıdan da faydalanacak olup toplamda 8,7 ABD Doları cent/kWh fiyatından satış yapacaklardır.

 

Kızıldere II JES, Kızıldere III JES ve Alaşehir I JES ise jeotermal enerjisine dayalı üretim tesislerine verilen kaynak bazında destek fiyatı olan 10,5 ABD Doları cent/kWh fiyatına ek olarak yerli aksam kullanımdan dolayı verilen 0,7 ABD Doları cent/kWh ek katkıdan da faydalanarak toplamda 11,2 ABD Doları cent/kWh fiyatından satış yapacaklardır.

 

 

Ziraat Yatırım

0 Yorum

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*