Önemli Şirket Haberleri

Enka İnşaat (ENKA, Öneri “EKLE”, Nötr): Şirket, hisse senedi sahiplerine dağıtılmak üzere 13.12.2017 tarihinden itibaren hisse başına brüt % 4,00 net % 3,40 oranında Kâr Payı Avansı dağıtılmasına karar verildiğini duyurmuştur.

 

Ülker Bisküvi (ULKER, Nör): 2017 yılında dolacak olan kayıtlı sermaye tavanı geçerlilik süresinin 5 yıl süre ile uzatılması ve söz konusu değişiklik kapsamında ilgili mercilere başvurular yapılacağı duyurulmuştur.

 

Türk Telekom (TTKOM, Öneri “EKLE”, Nötr): Şirketin erken ve/veya orta aşamadaki girişimlere yatırım yaparak büyümelerinden değer yaratmak amacıyla bir Kurumsal Risk Sermayesi Şirketi kurulmasına karar vermiştir. Bu çerçevede grubuun nakit ve/veya iç kaynakları ile ölçeklenebilir hedef girişimlerin büyümesine katkıda bulunması ve bunun karşılığında girişimlerde, katkıda bulunulan kaynakların değerine istinaden pay sahipliği edinilmesi planlanmaktadır. Böylelikle, mümkün olan yerlerde grubun faaliyet gösterdiği ekosistemdeki potansiyel sinerjilerden faydalanılarak yeni iş modellerine iştirak edilmesi, inovasyonun hızlanması ve iştirak edilen girişimlerden yatırım süresi sonunda özsermaye değeri artışı sağlanması amaçlanmaktadır.

 


Vestel Elektronik (VESTL, Nötr):
Teknoloji dünyasının gündemindeki satın alma tamamlandı. Vestel’in de yarıştığı Toshiba’nın televizyon departmanını Çinli Hisense aldı. Dünyanın en önemli teknoloji şirketlerinden Toshiba’yı takip ediyordu aylardır Vestel. Ancak anlaşma tamamlandı ve Vestel’in satın almak istediği Toshiba’nın televizyon departmanını Çinli Hisense aldı. Japon devi Toshiba Visual Solutions’taki yüzde 95 hissesini Çinli Hisense Electric’e devretmek üzere el sıkıştı. Uzun sürredir ekonomik sıkıntı yaşayan Japon şirketin TV birimi için Çinli Hisense, 12 milyar yen yani 96 milyon euro ödeyecek. Kaynak: Dünya

 

Galatasaray Sportif (GSRAY, Negatif): Galatasaray Sportif, 108mn TL olan çıkarılmış sermayesinin, tamamı nakden (bedelli) karşılanmak suretiyle %400 oranında (432mn TL) arttırılarak 540mn TL’ye çıkarılmasına karar vermiştir.

Lokman Hekim Sağlık Hizmetleri (LKMNH, Pozitif): Şirketin üçüüncü çeyrek ana ortaklık net dönem karı 6,6mn TL olarak gerçekleşmiş ve bir önceki yılın aynı dönemindeki 1,8mn TL’ye göre iyi bir görüntü sergilemiştir. Satış gelirleri %173 oranında artan Şirketin brüt karı ise 7,1mn TL’den 20,2mn TL’ye yükselmiştir. Üçüncü çeyrek karı ile birlikte dokuz aylık ana ortaklık net dönem karı 3,4mn TL olarak gerçekleşmiştir. Bir önceki yılın aynı döneminde şirket 1,6mn TL ana ortaklık net dönem karı açıklamıştı.

Para Haberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap