Logo reklamı

Önemli Şirket Haberleri

Anadolu Sigorta (ANSGR, Nötr): Şirket'in 2017 Aralık ayındaki brüt prim üretimi bir önceki yılın aynı dönemine...

Anadolu Sigorta (ANSGR, Nötr): Şirket'in 2017 Aralık ayındaki brüt prim üretimi bir önceki yılın aynı dönemine göre %9 oranında artarak 593mn TL'ye yükselmiştir. Böylece Aralık ayı prim üreetimi ile birlikte 2017 yılındaki brüt prim üretimi bir önceki yıla göre %4 oranında artarak 4,7 milyar TL olarak gerçekleşmiştir.

Aselsan (ASELS, Öneri "TUT", Sınırlı Pozitif): Şirket ile Savunma Sanayii Müsteşarlığı arasında Modüler Geçici Üs Bölgesi Projesi ile ilgili olarak 05.02.2013 tarihinde imzalanan sözleşmeye ilişkin sözleşme değişikliği yapılmıştır. Söz konusu sözleşme değişikliği ile Aselsan'a (16mn dolarlık kısmı opsiyonel olmak üzere) toplam 119,1mn dolar tutarında ilave "Güvenlik Sistemi" siparişi verilmiştir. İşbu sözleşme değişikliği kapsamında teslimatlar 2020 yılı sonuna kadar tamamlanacaktır.


Coca-Cola (CCOLA, Nötr): 2017 yılında konsolide satış hacmi %4,1 artış kaydetmiştir. Gazlı içecekler (%3,3 artış), gazsız içecekler (%8,5 artış) ve çay kategorilerindeki (%20,9 artış) güçlü performans hacim artışına katkı sağlarken, su kategorisinin satış hacmi %3,2 gerilemiştir. Türkiye operasyonlarının toplam satış hacmi içindeki payı 2016 yılında %51 iken, 2017 yılında %500 olarak gerçekleşmiştir. 2017'nin dördüncü çeyreğinde konsolide satış hacmi %1,4 artış kaydetmiştir. Söz konusu dönemde gazlı içecek ve gazsız içecek kategorileri sırasıyla %3,0 ve %16,8 büyüme sergilerken, su ve çay kategorileri sırasıyla %4,0 ve %7,7 daralma göstermiştir.

Gübre Fabrikaları (GUBRF, Sınırlı Pozitif): Şirket 2018 yılı beklentilerini açıkladı. Buna göre şirketin konsolide ciro beklentisi 4,3 milyar TL, FAVÖK beklentisi 363mn TL olup yatırım hedefi 186mn TL'dir.

Yapı Kredi Bankası (YKBNK, Öneri "EKLE", Nötr): Medyada Banka sermayesinin artırılacağına ve bu konuda yatırım bankaları ile görüşüldüğüne dair bazı haberlerin yayımlanması üzerine Banka açıklama yaptı. Yapı Kredi, "Bankamız Yönetim Kurulu tarafından bu konuda alınmış herhangi bir karar bulunmamaktadır." açıklamasında bulundu.
 
Bossa Ticaret (BOSSA, Nötr): Şirket'e; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından "Ar-Ge Merkezi Belgesi" verilmesi uygun bulunmuştur. Böylece Şirke, Ar-Ge Merkezlerine sağlanan teşvik ve muafiyetlerden yararlanmaya hak kazanmıştır.
 
Ziraat Yatırım

0 Yorum

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*