Odaş Enerji 3Y ile Anadolu’da Yatırım Atağına Kalkıyor

Kuruluştan konuya ilişkin yapılan basın…

Kuruluştan konuya ilişkin yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:

Enerji ve madencilik alanındaki faaliyetleri ile yerli kaynakları ekonomiye kazandırmayı amaçlayan ODAŞ Enerji, Doğu Anadolu’daki yenilenebilir kaynaklardan elektrik üreterek yerel ekonomileri geliştirecek yeni bir firmanın kurulması yönünde karar aldı. ODAŞ, ilk yatırımına Erzincan’da başlıyor.

ODAŞ Enerji, tarımsal ve hayvansal atıklardan elde edilecek biokütle enerjisini ekonomiye kazandıracak öncü ve yeni projelerle Anadolu’da yatırım atağına başlıyor.

Çevreci ve ilerici projelerle fark yaratmayı amaçlayan ODAŞ, bu yenilikçi hamlesi ile Anadolu’nun yerel ekonomilerine fayda sağlayacak, adını “yenilikçi, yenilenebilir ve yerel” kelimelerinden alan 3Y yatırım ve proje geliştirme firmasını hayata geçiriyor.

İlk yatırımını, tarım ve hayvancılık sektöründe öne çıkan kentlerden Erzincan’da gerçekleştirecek olan ODAŞ, Erzincan’daki hayvansal ve tarımsal atıklardan sağlanan biokütle enerjisini ekonomiye kazandıracak. ODAŞ, bu sayede yerel ekonomiye destek olup, çevreci bir yaklaşımla öncü ve yenilikçi projelerini de hayata geçirecek.

Büyük konvansiyonel enerji ve madencilik yatırımlarıyla, kuruluşundan sadece beş sene sonra Borsa İstanbul Ulusal 100 Endeksi’ne girmeyi başaran ODAŞ, bu sayede yeni enerji yatırımları ile Doğu Anadolu’nun en önemli sosyoekonomik projelerine imza atacak.

Türkiye’nin güneş ve hidroelektrik gibi yenilenebilir kaynaklarını faaliyete geçiren, aynı zamanda değerli metal ve kömür madenciliğinde kendi arama faaliyetleri ile yerli kaynakları ekonomiye kazandıran ODAŞ’ın, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde doğalgaz çevirim santrali ve Marmara Bölgesi’nde yerli kömüre dayalı termik santral gibi Türkiye’nin hem doğu hem de batısında konvansiyonel yatırımları bulunuyor.  

01 Sep 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap