ODAŞ Dolar Gelirlerini Arttırmayı Planlıyor

ODAŞ Elektrik AŞ’nin (ODAS) konu ile ilgili olarak Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderdiği yazılı açıklama aşağıda yer almaktadır;

360567(3) ODAŞ Dolar Gelirlerini Arttırmayı Planlıyor

“Açıklama  %100 oranında bağlı ortaklığı konumunda olduğumuz Suda Maden A.Ş. firmamız tesislerinde Metal Üretim Fırını bugün (01.12.2016 tarihi) itibariyle devreye alınmıştır. Bu sayede Antimuan Trioksit üretimi ile birlikte üretim gamı içerisine metal üretimi de dahil edilmiştir. 2016 yılı son çeyreğinde başlayan Antimuan Trioksit satışlarına ilave olarak metal üretimine yönelik satışlarında da 2017 yılı başı itibariyle başlaması planlanmaktadır.

Böylelikle söz konusu üretimlerle birlikte grubumuzun portföyünde yer alan dolara endeksli gelir kalemlerinde de artış sağlanacaktır.

2017 yılı için senelik üretim projeksiyonları ve gelir kalemleri ile ilgili beklentilerimizin  Aralık (2016)  ayı içerisinde paylaşılması hedeflenmektedir.  Şirketimizin Antimuan maden üretiminin ve ilişikli endüstriyel ham madde üretim tesislerinin beklenenden hızlı ve başarılı bir şekilde devreye alması, söz konusu faaliyetlerle ilgili projeksiyon paylaşımlarının ilgili faaliyetlerin ardından gelmesine sebebiyet vermiştir.

Aynı şekilde altın madenciliğine yönelik  araştırma/geliştirme çalışmalarının  ilk kısmının yine Aralık (2016)  ayı içerisinde paylaşılması hedeflenmektedir.”

ODAŞ Dolar Gelirlerini Arttırmayı Planlıyor

 

01 Dec 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap