Morgan Stanley, “Stoklar azalana kadar petrol fiyatlarında ciddi toparlanma olmaz”

New York merkezli yatırım bankası Morgan…

New York merkezli yatırım bankası Morgan Stanley petrol fiyatları hakkında tahminde bulundu. Morgan Stanley, global petrol fiyatlarında artışın devam etmesinin beklendiğini ancak, global stoklarda düşüş yaşanana kadar fiyatlarda tam bir toparlanma yaşanmayacağını öngördüklerini bildirdi.

‘Stokların gerilemesi 1 yılı alabilir’

Morgan Stanley, stokların gerilemesinin 1 yıl alabileceğini belirtirken, 2016’nın ikinci yarısında üretimde daha ciddi düşüşler görmeyi beklediklerini de vurguladı.

2018 yılında Brent petrolünde ortalama fiyatın 70 dolar/varil seviyesine yükseleceğini ve sonrasında daha yüksek seviyelere çıkacağını tahmin eden Morgan Stanley, ABD’de petrol üretiminin 2019 ve sonrasında artması için ise fiyatın 60 dolar/varil değil 80 dolar/varil seviyesine ulaşması gerektiğini hesapladıklarını belirtti.

 

Kaynak : http://www.dunya.com/finans/petrol/petrolde-ciddi-toparlanma-olmaz-297339h.htm

01 Sep 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap