Morgan Stanley analistlerinin Türk hisseleri Raporu

Morgan Stanley analistlerinin Türk hisseleri Raporu

 

Business HT internet sitesinde yayınlanan habere göre; Morgan Stanley analistlerinin dün paylaştığı rapora göre Türk hisseleri yılbaşından bu yana pozitif ayrışma gösterirken, ucuz kalmaya devam etti.

 

MSCI Türkiye endeksinin yılbaşından bu yana yüzde 43 prim yaptığını belirten analistler bu performansla Türk hisselerinin gelişmekte olan ülke hisselerinden yüzde 27 pozitif ayrışma sergilediğini, böylelikle yılın en iyi piyasalarından biri olduğunu ifade etti.

 

Analistler, Türk hisselerinin büyüme rakamları, gelişen tüketici güveni ve politika ve kurdaki istikrardan katkı gördüğünü ama Türk hisselerinin kendi tarihi ortalamalarına ve diğer gelişmekte olan ülke hisselerine göre ucuz kaldığını belirtti.

 

Kurumun gelişmekte olan piyasalar stratejisti Jonathan Garner Türk hisseleri ile ilgili tavsiyesini “Eşit ağırlık” seviyesinde tuttu. Kurum finansal olmayan şirketler karşısında bankaları tavsiye ederken, en beğendiği hisseleri de açıkladı.

 

Buna göre kurumun en beğendiği hisseler arasında Akbank, İş Bankası, Garanti Bankası, Tüpraş, Sabancı ve Tofaş’ı saydı.

Para Haberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap