Mobilyaya Zam Yolda

Mobilya sektörü temsilcileri süngerde hammadde sorununun mobilyaya yüzde 10 zam olarak yansıyacağını ifade etti. Özellikle koltuk üreticilerinin bu durumdan olumsuz etkileneceği belirtildi.

 

Kumaşta yıl boyu dolardaki dalgalanmadan dolayı maliyet artışıyla karşı karşıya kalan mobilyacılar, şimdi de sünger hammaddesinde yaşanan daralmadan dolayı sıkıntılı günler geçiriyor. Bu sürece stoksuz yakalananlar sünger maliyetlerini zamlı tarifeden almak zorunda kalırken, üreticilere yansıyan zamların tüketiciye yansıyacak kısmı da önümüzdeki günlerde şekillenecek.

 

Mobilyacıların İnegöl’deki 36’ncı Expo buluşması bu yıl 8-13 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek. Fuar öncesi yaşanan bu sıkıntının üreticileri üzdüğüne dikkat çeken İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği (İMOS) Başkanı Yavuz Uğurdağ, “İnegöl’deki sünger fabrikaları hammadde bulmakta zorlanıyorlar. Fiyatın ve vadenin sabit olmaması, fiyatın her gün değişken olması üreticimizi yoruyor. Maliyet hesabı yapamıyoruz. Sipariş alamıyoruz. Sürecin en kısa sürede normale döneceği kanaatindeyiz. Bu fi yatlar fuardaki ürünlerin satışını da olumsuz etkileyecektir” diye konuştu.

 

Kaynak: Dünya

03 Oct 2017

Para Haberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap