Marka Yatırım Holding Yatırıma Doymuyor

Sermayesini 500 milyon TL’ye çıkartacak olan Marka Yatırım Holding, yatırım atağına geçiyor. Türk Ticaret Bankası’na talip olan holding, Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği’nin (TGSD) 10. İstanbul moda konferansı için de isim sponsoru oldu.

 

Türk Ticaret Bankası’nın hisselerini devralmak için Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na (TMSF) niyet mektubu sunan Marka Yatırım Holding, finans, teknoloji, perakende ve hizmet sektöründeki yatırımlarına da hız vermiş durumda.

 Türkiye’yi yeni bir banka modeliyle tanıştıracaklarını vurgulayan Mine Tozlu, dijital sosyal banka olacaklarını belirtiyor.

Türk Ticaret Bankası’nı almaları durumunda, yatırım bankacılığı yapacakları bilgisini veren Mine Tozlu, şubeleşmeyeceklerini, müşterilerine mobilden hizmet vereceklerini söylüyor.

Müşterilerine bulut hizmeti vermeyi de amaçlayan bankanın isminin de Bank of Universe olacağı bilgisini paylaşan Tozlu, Bitcoin gibi kendi dijital para birimlerinin de olacağını ve bunu borsaya açacaklarını belirtiyor.

Mine Tozlu, Nisan 2018 hedeflerinin şirketi Yıldız Pazar’a çıkarmak olduğunu, “Nisan 2018’e kadar 500 milyon TL sermayemizin tamamı kullanılmış ve 3 milyar TL değerinde bir şirket olacağız. Yıldız Pazar’a çıkacağız. Daha sonra hedefimiz Alman Borsası’na açılmak. Bu konuda da çalışmalarımız var” diyor.

Alman Borsası’na açılmak istediklerini belirten Mine Tozlu, “Kirchhoff Consult firması ile 150 milyon euro’luk finansal kaynak sağlanması anlaşması yapıldı” diyor.

 

http://www.fortuneturkey.com

Para Haberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap