Marka Yatırım Holding Büyük Oynuyor

Gözaltı pazarında daha önce ANSA ismiyle işlem gören Marka Yatırım Holding yapılan yönetimsel değişiklik ve satın alma ile B grubuna yükselmişti. Sermaye yapısını 11 milyon artırarak 20.990.000 TL ye yükselten şirket yeni bir tahsisli sermaye artırımına hazırlanıyor. Hisselerin son 6 aylık performansına bakıldığında 1.10 seviyelerinden 2.70 seviyelerine kadar 2.5 katlık bir artış olduğu görülüyor.2.10 seviyelerinden işlem gören hisselerin yükselmesinin sebebi ise yeni yapılan ortaklıklar ve güçlenen sermaye yapısı.

 

Marka Yatırım Holding, Türk Ticaret Bankası pay senetlerinin alınmasına yönelik TMSF Başkanlığı’na Niyet Mektubu

 

Temmuz ayının sonlarından şirketin KAP ‘a yaptığı açıklamada Türk Ticaret Bankası’nı satın almak için TMSF ile toplantı talebinde bulunulduğu belirtilmişti. Marka Yatırım Holding YKB Mine Tozlu,Bloomberg TV deki röportajında yeni satın almalara devam edeceğini de duyurmuştu. Dolayısı ile bu ölçekteki satın alma talepleri , şirketin sermaye yapısını daha da güçlendireceğinin göstergesi.

Para Haberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap