Mark Carney Haberlerinin İngiliz Pound’una (GBPUSD) Etkisi

Bu analizimizde içerisinde İngiltere Merkez Bankası Başkanı olan “Mark Carney” kelimesi geçen haberlerin sayısının GBPUSD paritesine etkisini inceleyeceğiz.

Bu analizimizde içerisinde İngiltere Merkez Bankası Başkanı olan “Mark Carney” kelimesi geçen haberlerin sayısının GBPUSD paritesine etkisini inceleyeceğiz.

 

Aşağıdaki grafikte beyaz renkli çizgi ilgili haftada Bloomberg haberlerinde “Mark Carney” kelimesinin ne kadar kullanıldığını gösteriyor.. Grafikte tepelerin giderek azaldığını gördüğümüz Haziran 2014 – Ocak 2015 döneminde GBPUSD  paritesinde de 1,70’li seviyelerden 1,50 seviyesine kadar düşüş gerçekleştirdi.

72419-keyword Mark Carney Haberlerinin İngiliz Pound'una (GBPUSD) Etkisi

 

Aşağıdaki grafikte yeşil grafikte “haber sayısı/GBPUSD” rasyosunu görüyoruz. Yine aynı şekilde bu rasyoda yaşanan düşüş GBPUSD paritesinde de olumsuz bir hava yarattığını görüyoruz. 

72421-ratio Mark Carney Haberlerinin İngiliz Pound'una (GBPUSD) Etkisi

 

Sonuç

 

Son zamanlarda içerisinde “Mark Carney” kelimesi geçen Bloomberg  haberlerinin yükselen trende girmesi GBPUSD paritesinde yukarı yönlü hareketleri destekleyebilir. Önümüzdeki günlerde haberlerin takip edilmesi faydalı olabilir.

GBPUSD paritesi için hazırladığımız kapsamlı teknik analize aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://parahaberi.com/tr-TR/haberler/133524/gbpusd-orta-uzun-donemde-kritik-bolgeye-yaklasiyor

 

Analiz ile ilgili bilgi almak isteyenler Sanko Menkul Araştıma Bölümünü arayabilirler:

 

0212 410 05 98

01 Sep 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap