Logo reklamı

MAN otobüs pazarında 2017'de %22 pazar payına ulaştı

Kurulustan konuya iliskin olarak yapilan basin açiklamasi asagida bulunuyor: MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.S.’nin geleneksel basin bulusmasi, bu yil 12 Aralik tarihinde...

MAN otobüs pazarında 2017'de %22 pazar payına ulaştı - Basın Açıklaması

 

Kurulustan konuya iliskin olarak yapilan basin açiklamasi asagida bulunuyor:

 

MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.S.’nin geleneksel basin bulusmasi, bu yil 12 Aralik tarihinde Taksim’deki Divan Istanbul’da gerçeklestirildi. MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.S.’den Otobüs Satis Direktörü Can Cansu, Kamyon Satis Direktörü Serkan Sara, Ikinci El Satis Direktörü Aydin Yumrukçal ve Satis Sonrasi Hizmetler Direktörü Sinasi Ekincioglu evsahipliginde gerçeklesen toplantida, otobüs, kamyon, ikinci el pazarlari ile satis sonrasi hizmetler alaninda 2017 yili degerlendirildi, 2018 yili öngörüleri paylasildi.

 

Toplantida öne çikan basliklar asagida, detayli basin bülteni ve görseller ise ekte degerlendirmelerinize sunulmustur.

 

Daralan 2017 pazarinda pazar payini gelistiren MAN, 2018’de de bilinen benzersiz özelliklerinin yani sira benzersiz avantajlarla donattigi yeni modellerinde, gelistirdigi ileri teknolojilerle gelen güvenlik konsepti ve EURO 6’daki uzmanligi ile fark yaratmaya devam edecek.

 

European Coach Week (ECW) olarak da bilinen Busworld Kortrijk Fuari’nda MAN standi, organizasyonun cazibe merkezi oldu. MAN’in yogun ilgi gören standinda, tamamen yenilenen Lion’s Coach (2 aks 12 ve 2 aks 13 metre) ile NEOPLAN’in Tourliner (2 aks 13 metre) ve Skyliner 50. Yil seyahat otobüsleri ile avrupa çikarmasi yapti.

 

Busworld Kortrijk 2017’de ilk kez görücüye çikan ve büyük begeni toplayan Yeni MAN Lion’s Coach, bu yil alti kategoride dagitilan ödüllerden üçünü alarak, yarismaya damgasini vurdu. Yeni MAN Lion’s Coach, yarismada ‘Büyük Ödül’ün (Grand Coach Award) yani sira Konfor (Comfort Label) ve Tasarim (Design Label) kategorilerinde de en iyi otobüs seçildi.

 

MAN otobüs pazarinda 2017’de %22 pazar payina ulasti. 2 aks 13 metre uzunlugundaki yeni nesil MAN Lion’s Coach ve yine 2 aks 13 metre versiyonu NEOPLAN Tourliner basta olmak üzere, segmentlerinde üst sinifi olusturan modelleri ile Türkiye otobüs pazarinda 2018’de de fark yaratmaya devam edecek. Kasim 2017 sonu itibariyle 129 adeet araç satisina ulasan MAN, yeni modelleri ile 2018 yilinda hem satis adedini hem de pazar payini arttirmayi hedefliyor.

 

Daralan 2017 pazarinda pazar payini gelistiren MAN, 2018’de de bilinen benzersiz özelliklerinin yani sira benzersiz avantajlarla donattigi yeni modellerinde, gelistirdigi ileri teknolojilerle gelen güvenlik konsepti ve EURO 6’daki uzmanligi ile fark yaratmaya devam edecek.

 

Türkiye kamyon pazarinda pazar payini en çok yükselten marka konumundaki MAN, müsteri memnuniyeti alanindaki liderligini bagimsiz arastirma sirketlerinin anketleriyle de tescillendi.

 

MAN TopUsed, 2. el piyasasinda geri alim garantili satislari baslatarak bir ilke daha imza attigi 2017’de uluslararasi pazarlarla isbirligini gelistirdi. 2017 yilini 630 kamyon/çekici ve treyler ile kapatacak.

 

TopUsed, 2. el otobüste ise gerçeklestirdigi 175 adetlik satis ile 2017 yili hedefini henüz Kasim ayinda yakaladi. TopUsed’in 175 adetlik 2. el otobüs satisinin %45’ini ise; Almanya, Belçika, Bosna, Bulgarisstan, Italya, KKTC, Kosova, Makedonya, Polonya ve Yunanistan gibi ülkelere gerçeklestirilen yurtdisi satislar olusturdu.

 

Üretim ve mühendislikteki MAN’in yüksek standartlarini, verdigi üstün nitelikli hizmet anlayisiyla Satis Sonrasi Hizmetler de gelecege tasiyor. Sürekli güncellenen personel egitimler ve yenilenen teknolojinin yani sira dijital avantajlardan da yararlaniliyor. MAN’in tüm dünyadaki global aginda her bir araç için yapilan analizler ve tecrübelerle adeta genetik incelemesi yapiliyor ve online olarak paylasiliyor. Ariza önleyici tedbirlere de olanak taniyan bu sistemler ile MAN müsterileri, olasi arizanin getirebilecegi kimi büyük masraflardan ve zaman kaybindan da kurtuluyor.

 

Satis Sonrasi Hizmetler’de de ileri teknolojisini müsteri yararina kullanan MAN, tüm Türkiye’de yaygin yetkili servis agi ile; bakim-onarimdan ikinci el degerine kadar aracin yasam boyu maliyetini en ideal seviyeye çikariyor. MAN motor ömrünü en yüksek düzeye tasimak için MAN Genuine Oil’i gelistiirdi. MAN araçlari üstün nitelikleri ve kalitesi ile garanti sürelerinde kilometre siniri tasimiyor. Satis sonrasi hizmetler, ayrica uzatilmis garanti paketleri, farkli bakim-onarim paketleri ile müsterilerine, gelecege yönelik öngörülebilir maliyetler sunuyor. Garanti süresi biten müsteriler ise otomatik olarak ‘Müsteri Iyi Niyet Destegi’ sisteminin bir parçasi olarak bakim ve onarimlarinda önemli avantajlar kazaniyorlar.

0 Yorum

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*