Logo’nun yüzde 36’sı borsada satılacak

Logo Yazılım, şirket hissedarlarının şirket sermayesinin toplam yüzde 35.95’ine kadar olan payların Borsa İstanbul Toptan Satış Pazarı’nda satılmasına karar verdiğini duyurdu

Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada, hissedarlardan EAS Solutions’ın şirket sermayesinin yüzde 31.95’ine kadar kısmını; diğer hissedar Logo Teknoloji ve Yatırım’ın da şirket sermayesinin yüzde 4’üne kadar kısmının Toptan Satış Pazarı’nda satılması kararı aldığı belirtildi. Logo Yazılım’ın dünkü Borsa İstanbul kapanış fiyatı üzerinden piyasa değeri 1 milyar 272 milyon TL. Piyasa değeri üzerinden yapılacak hesaplama ile satışa konu olan hisselerin değeri yaklaşık 457 milyon TL. Şirket, ortaklarının ek satış dahil sermayenin yüzde 40’ına kadar payı kurumsal yatırımcılara satabileceğini açıklamıştı.

29 Oct 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap