Kurtulmuş: Zamanlama olarak ”İŞTE ŞİMDİ TAM ZAMANI”

0XAAAAAElFTkSuQmCC Kurtulmuş: Zamanlama olarak ''İŞTE ŞİMDİ TAM ZAMANI''
GİV GİRİŞİMCİ ÖDÜLLERİ PROGRAMINDA konuşan Başbakan yardımcısı Numan Kurtulmuş Başkanlık sistemini (anayasa değişikliğini) 2 konuda ele aldı. 1 ) Çatışmanın ve vesayetin önlenmesi için gerekiyor. Siyasi bir konu değildir.ülkenin istikbali ve toplumsal talebin sonucu olarak ortaya çıkmıştır. Referandumun yapılıyor olması bile ülke için demokratik bir süreçtir. Sistemde ciddi sorunlar var sistem çalışmıyor. Çok fazla bozukluk var. Zamanlama açısından ise Numan Kurtulmuş,işte şimdi tam zamanı dedi. Başbakan yardımcısı konuşmasına şöyle devam etti -Siyasi aktörler arasında çatışma var -Devlet kurumları arasında çatışma var -Bu çatışmalar ise toplumu kutuplaştırıyor dedi. -Örnekleri olarak ise 1973-1980 koalisyonlarını ve 12 Eylül sürecini örnek verdi. -2002 de başa geçen Ak Parti AYM,CB,Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı ve TBMM ile arasındaki krizler kapatma davası üzerinden siyaset dışı yollarla engellenmeye çalışıldı. 2) Yönetimde Çift Başlılığın Önlenmesi , Numan Kurtulmuş , Cumhurbaşkanları ve Başbakanlar arasındaki geçmiş yaşanan krizleri örnek verdi ve bu süreçte yaşanan ekonomik kriz ve dalgalanmaları ,yaşanan devalüasyonları örnek gösterdi.
Ekonomik krizlerin önlenmesi için başkanlık gerekli, Tek başına iktidarlar döneminde büyüme oranları 5.6 iken Koalisyon dönemlerinde %4  Askeri darbeler yönetiminde ise %3.4 
Anayasa değişiklik paketiyle ilgili halkın doğrudan doğruya yönetime müdahale edilmesi söz konusudur. 
Bunun rejim ile bir ilgisi yoktur dedi.
 
16 Feb 2017

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap