Kritik Fed toplantısı öncesi GBP/USD analizi

GBP/USD Analizi 

    Kritik Fed toplantısı öncesinde nefesler tutuldu bu gece saat 22.00’de açıklanacak olan faiz oranı kararı bekleniyor. Karar öncesinde beklemede kalmayı uygun bulan finansal yatırımcılar paritenin sakinleşmesine neden olmuş durumda. Fed’in faiz kararı açıklandıktan yarın saat sonra mikrofon başına geçecek olan J.Yellen’ın yapacağı açıklamalar ise faiz oranından daha etkili olabilir. Bugün İngiltere’de açıklanan verilere bakıldığındaysa ortalama haftalık kazançların 0.2 puan artarak %2.5’e yükseldiği, işsizlik oranının %4.8’de sabit kaldığı görüldü. İşsizlik maaşı başvurularında ise azalma yaşandı.

   GBP/USD paritesi teknik olarak incelendiğinde, grafikte yeşil ile gösterilen yükseliş trendi üzerinde hareket eden paritenin 1.27 üzerinde kalamadığı ve tekrar satış baskısı içine girdiği görülmekte. Son saatlerde yavaşlamaya başlayan hareketlilik, Fed öncesinde fırtına öncesi sessizliği anımsatıyor. Bu kapsamda Fed ile birlikte hareketliliğin artmasına bağlı olarak uzak ana destek / dirençler gündeme gelebilir. Aşağı alanda 1.25 yukarı alanda da 1.28 en dikkat çeken bölgeler.
Dirençler: 1.2685 / 1.2705 / 1.2780
Destekler: 1.2555 / 1.2515 / 1.2420

Su_Analiz_M_Medium Kritik Fed toplantısı öncesi GBP/USD analizi

 İntegral Menkul Değerler A.Ş

14 Dec 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap