Koç ve Sabancı ailelerinden hisse satışı

Turkcell (TCELL; Haberin etkisi: Olumlu )
Sonera Holding B.V adına tarafından; Şirketin %51 hissesini elinde bulunduran ve aralarında Telia Sonera AB iştirakleri Sonera Holding BV ve Telia Finland Oyj ‘nin de bulunduğu Turkcell Holding A.Ş. hissedarlarının 25.05.2017 tarihinde gerçekleştirilmesi planlanan Turkcell olağan genel kurulunda toplamda 3 milyar TL tutarında kar dağıtım teklifini genel kurul onayına sunmak üzere anlaşmaya vardığı ilan edildi.

Koç Holding (KCHOL; Haberin etkisi: – )
Bazı Koç Ailesi üyeleri toplam 391.019.030- TL nominal değerli (%15,42) Koç Holding A.Ş.. paylarının, 107.000.000- TL nominal değerli kısmının (%4,22) hızlandırılmış talep toplama yöntemi ile yurtdışında yerleşik kurumsal yatırımcılara tahsisli olarak satışı için Citigroup Global Markets Limited ile bir sözleşme imzalamıştır. Satışın gerçekleşmesi halinde Koç Holding A.Ş.’nde doğrudan sermaye payları %11,67; Koç Ailesi ve Koç Ailesi üyeleri tarafından sahip olunan şirketlerin payının %64,76 olması; Koç Holding A.Ş.’nin halka açıklık oranının ise %26,46’ya yükselmesi beklenmektedir.

Sabancı Holding (SAHOL; Haberin etkisi: – )
Basında yer alan habere göre Sabancı aile üyeleri 100 milyon dolar değerinde pay satışı gerçekleştirdi. Açıklamaya göre hisseler Çarşamba günü kapanışa göre yüzde 4 iskontolu satıldı ve satış 21 uluslararası kurumsal yatırımcıya yapıldı.

-bizim menkul

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap