Koç Holding’e dev ortak

Enerji, kimyasal ürünler, IT ve iletişim, demir-çelik, gıda sektörlerinin dâhil olduğu çok geniş bir yelpazede hizmet veren dünyanın en büyük holdinglerinden Mitsui, Koç Holding’in teknoloji yatırım şirketi Inventram’la ortaklık kuruyor.

 1186005_c54681398e31a3a341ea2d6c2d78916d_640x640 Koç Holding'e dev ortak 

Mitsui&Co’dan yapılan açıklamada ‘Koç ile yaptığımız ortaklığın başka işbirlikleri için de yeni kapılar açacak önemli bir adım olacağına inanıyoruz” denildi. 

Koç Holding Başkanvekili Ali Koç konuyla ilgili olarak “Mitsui ile kurduğumuz ortaklığın Japonya’dan ülkemize gelecek yeni yatırımlar için de kapı açmasını diliyorum.  Teknoloji yatırımları ve inovasyonu artıracak teşvik, eğitim ve yasal çerçevenin geliştirilmesi önem arz ediyor. Ülkemiz yurt içi ve yurt dışı çalkantılara rağmen ekonomik direncini koruyor”  açıklamasında bulundu.

07 Nov 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap