Kırtasiye satışları mı yoksa aşure ayı mı yaradı ?

  Carrefoursa perakende mağazacılığın öncüsü konumunda olan süper marketler zinciri Carrefoursa , Sabancı Holding ve Carrefour şirketlerinin ortaklığında oluşmuş bir market zinciri

, daha önce iki büyük şirket arasında gayrimenkullerin paylaşılamadığı haberleri yer almıştı,  Carrefoursa’nın elinde bulunduğu gayrimenkullerin satış haberleri gelmişti.

Mayıs 2006 haberi

     Avrupa’da yaklaşık 5 milyar dolarlık ticari gayrimenkulü elinde bulunduran Londra merkezli yatırım grubu Aerium Finance, Carrefoursa’ya ait altı gayrimenkulü 330 milyon YTL’ye satın alarak Türkiye’ye adım attı.

2015 Şubat Kamuyu aydınlatma platformuna yapılan habere göre, Carrefoursa, İzmir’deki gayrimenkulünü 223.6 milyon liraya sattı

Carrefoursa  İzmir’deki bulunan bir gayrimenkulünü 223.6 milyon lira bedelle Altunizade Gayrımenkul’e sattı.
Açıklama KAP’a yapan şirketin hisseleri kazanımlarını artırarak saat 1712 itibariyle yüzde 8.25 primle 26.25 liradan işlem görüyor.

   

  Portföyündeki gayrimenkul ve arazi  gibi aktiflerini yeniden şekillendirme sürecine giren şirket, gayrimenkul satışlarıyla ciddi bir kaynak yaratmayı hedefliyor. Son 1 yıldır büyüme planları çerçevesinde inorganik büyümeye kapılarını açık tuttuğu bilinen Carrefoursa, bu kaynakla bir taraftan kârlılığını sürdürerek hisse değerini artırmayı diğer taraftan ortaklıkla yürüyen süpermarket ve hipermarketlerin gayrimenkul hisselerini, devralmayı planlıyor.

Carrefoursa’nın portföyünde ciddi likitide ve kaynak yaratacak gayrimenkulleri mevcut.

CRFSA Hisse Performansı

 

1 yıllık performansın başlarında 10.25 seviyelerine kadar yükselen hisse değerleri arkasından dalgalı bir seyir ile aşağıya doğru kayarken. Bir aylık performansın en düşüğü olan 5.45 seviyesine kadar geriledi.Ekim ayı başlangıcı itibariyle yukarı doğru ivme kazanan şirketin hisse değeri şuanda 7.52 seviyelerinde. Bir aylık performansından neredeyse %40 a yakın bir değer kazanan hisseler Cuma 21 Ekim kapanışını 19 milyon işlem hacmiyle tamamladı. 2. çeyrek konsolide net zarar 266 milyon açıklayan şirketin 7.52 seviyesindeki şirket piyasa değeri karşılığı 5 milyar 264 milyon TL’dir. CRFSA hisselerindeki bu istikrarlı yükselişte KAP a yapılan iki güncel haber var.

CarrefourSA, bolluk ve bereketin simgesi olan Aşure ayı için hazırlıklarını tamamladı.

CarrefourSA, kırtasiye satışlarında geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 48 artış sağladı.

23 Oct 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap