Kipa’dan açıklama geldi

Kipa AŞ’den konu ile ilgili olarak Kamuyu…

Kipa AŞ’den konu ile ilgili olarak Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderilen açıklama aşağıda yer almaktadır.

“Şirketimiz tarafından yapılan 10 Haziran 2016 tarihli açıklamada ana hissedarımız Tesco Overseas Investments Limited ile Migros Ticaret A.Ş. arasında şirketimiz sermayesinin yaklaşık %95,5’ine tekabül eden hisselerin satışına ilişkin olarak imzalanan sözleşmede, hisse satın alma bedeli 302.286.947 TL olarak belirtilmiş ve bu tutarın hisse devir tarihi itibariyle düzenlenecek bilançoya göre sözleşmede yer alan belirli fiyat uyarlamalarına tabi olacağı aktarılmıştı.

15 Haziran 2016 tarihinde bazı basın-yayın organlarında çıkan haberlerde Şirketin 100%’ünün değerinin 140 milyon pound civarında (580 milyon TL’ye yakın) olduğu, %95’inin değerinin de 133,7 milyon pound’a (556 milyon TL) karşılık geldiğinin ifade edildiği aktarılmıştır.

Ana hissedarımız tarafından konuyu açıklamak ve bir takım hususları düzeltmek amacıyla iletilen bilgiye göre, haberlerde Şirket değeri olarak belirtilen tutarın Şirketin varsayılan işletme değerini (enterprise value) belirttiği ve bu tutar üzerinden yapılan bir takım uyarlamalar ve kesintiler sonucu Şirketimiz sermayesinin %95,5’ine tekabül eden hisselerin satın alma bedelinin 302.286.947 TL olarak hesaplandığı açıklanmıştır. Bu yüzden taraflarca anlaşılan ve kamuoyunca dikkate alınması gereken satın alma bedelinin, yapılacak fiyat uyarlamalarına tabi olmak kaydıyla 302.286.947 TL olduğu ana hissedarımızca bildirilmiştir.”

01 Sep 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap