Katar bankaları ambargonun etkisiyle Asya ve Avrupa’dan finansman aramaya başladı

Dünya gazetesi internet sitesinde yayınlanan habere göre; Katar, taraf olduğu bölgesel sorunun Arap ülkelerindeki müşterilerin milyarlarca dolarlık mevduat çekmelerine neden olmasıyla, Asya ve Avrupa’dan finansman aramaya başladı. Katar hükümeti, bu tür çıkışları karşılamak için bankalara büyük miktarda para girişi sağlamıştı. Ancak, analistlerin ilerideki aylarda daha yoğun para çıkışı beklediği bir ortamda, bankalar yine de özel finansman kaynakları arıyorlar.

Reuters’e bilgi veren iki kaynak, Qatar National Bank’ın (QNB) Standard Chartered gibi bazı bankaların aracılığıyla, Tayvanlı yatırımcılarla ülkede farklı para biriminden borçlanmayı sağlayan Formoza tahvilleri plasmanı hakkında görüşmeler yaptığını belirttiler. Kaynaklardan biri, Ortadoğu’nun en büyük bankası olan QNB’nin başka Asya piyasalarında da özel plasman yapmayı düşündüğünü söyledi

Para Haberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap