Karavan Siparişleri ve Büyüme

Siparişler ılımlı seyrediyor..

ABD’de harcamalar kanadı açısından karavan siparişleri önemli bir öncü gösterge olarak ekonomik araştırmalarda kullanılmaktadır. Yaklaşıma temel oluşturan düşünce, tüketicilerin harcanabilir gelirin artmasıyla birlikte karavan gibi “ihtiyari” harcamalara yönelmiş olması durumudur. Karavan siparişlerinin artması hanehalkı bilançosunun iyi durumda olduğu yönünde işaretler sunabilir. Diğer yandan dışarıda yemek yemek, araç ve mücevher satın almak bir diğer seçim olabilir.

 

Reel harcanabilir gelir Aralık ayı itibariyle 0,50%, Kasım ayı itibariyle 0,40% artış göstermiştir. Harcanabilir gelir artış göstermesine rağmen (RV) karavan siparişleri %2,0-2,5 aralığında yatay seyretmeye devam etmektedir. Söz konusu gerçekleşme harcanabilir gelirin hala istenen düzeye erişemediğinin göstergesi olabilir.  

58583-rv Karavan Siparişleri ve Büyüme

01 Sep 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap