İstanbul’da metro ile ulaşımı kolaylaşacak semtler

    R%C3%BCyada-Ray-G%C3%B6rmek-Ne-Demek İstanbul'da metro ile ulaşımı kolaylaşacak semtler 

İstanbul’da Kadıköy-Kartal metro hattının devamı niteliğindeki Kartal-Pendik- Tavşantepe hattında seferler başladı. Halkalı, Başakşehir, Ümraniye, Dudullu ve Üsküdar’ı kapsayacak ve 2019’a kadar tamamlanmış olacak 5 yeni metro hattı ise sırada…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin “2019’da 400 Kilometreden Fazla Metro Ağı” hedefi kapsamında yapılan 4,5 kilometrelik Kartal-Pendik-Tavşantepe hattı hizmete girdi. İhalesi 6 Mart 2013’de gerçekleştirilen çift hatlı metro, Yakacık (Adnan Kahveci), Pendik ve Kaynarca (Tavşantepe) olmak üzere 3 istasyondan oluşuyor. Kartal-Pendik-Tavşantepe metro hattının hizmete girmesiyle Kadıköy- Tavşantepe arasındaki hat uzunluğu 26,2 kilometreye, istasyon sayısı 19’a ulaştı. Kadıköy-Tavşantepe arasında yolculuk süresi 38.5 dakika olacak.

 3 yıl içinde 5 yeni metro hattı yolda

 Konut seçiminde ulaşım faktörünün önemi, projelerin ve ilçelerin ulaşım avantajlarıyla beraber değerlenmesi göz önüne alındığında metrolar, sektörde konut almada çok önemli bir yer tutuyor. İstanbul’da 3 yıl içinde faaliyete geçmesi beklenen 5 noktadaki metro hattı da bu anlamda önem taşıyor.

23 Oct 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap