Iphone 8 geliyor ! arka yüzüde cam olacak

Apple, iPhone cihazların satışlarının ilk kez düşüş yaşaması sonrasında daha yeni modellerinde çok önemli değişiklikler yapacak gibi görünüyor.

Wall Street Journey açıklamasına göre iPhone 8 de ana menü tuşu tamamen kalkacak olma ihtimali mevcut.

Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 7 için aslında oldukça büyükçe beklentiler oluşmuş durumda idi. Bu beklentiler kullanıcılar tarafından her ne kadar sürdürülmeye devam edilse de, ortaya çıkan bazı diğer iddialar ise iPhone 7 nin çok çok büyük değişiklikler içermeyeceği yönünde idi. Yine de 2017 yılında piyasaya sürülecek olan iPhone 8’in ise OLED ekran ve daha bir çok yeni özellikle kullanıcılara sunulması bekleniyor, Apple’ın daha önce açıkladığı gibi. Cihazın isminin bile farklı olabileceği dolaşan söylentiler arasında.

Bilindiği üzere iPhone, 2017 yılından itibaren OLED ekran teknolojisine geçiş yapacağını geçtiğimiz aylarda açıklamıştı. Bunun için ise parça tedarikçileriyle de ilgili anlaşmaları çoktandır yapmıştı. iPhone 8’in ön tarafının tamamının OLED ekran olması beklenirken bu ekrana bir de parmak izi okuyucu entegre edilmesi beklenen yeni özellikler arasında. Durum böyle olunca Apple’ın da ana menü tuşu kullanmasına hiç bir ihtiyaç kalmayacak. Tabi ki tüm bunların şu an için sadece basit iddialar aşamasında olduğunun da altını tekrar çizelim. Piyasaya çıkışının tam 10. yılında tanıtılacak olan iPhone 7’nin ise ne tür yeni özellikler içereceğini hep birlikte göreceğiz. 

30 Oct 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap