İngiltere referandumunun ardından Bist-100 ANALİZİ !

Brexit ardından Fed cephesindeki faiz…

Brexit ardından Fed cephesindeki faiz artırımı beklentilerine baktığımızda, Aralık 2016 tarihine kadar tüm faiz artımı beklentilerinin sıfırlandığını, Aralık ayında ise faiz artırımı beklentisinin %9,8 olduğunu görüyoruz. Tersi yönde ise, faiz indirimi beklentilerinin ise %16 seviyelerine yükseldiği görülmektedir.

” 29 Haziran tarihinde Fed Başkanının, Avrupa Merkez Bankası Başkanı’nın ve İngiltere Merkez Bankası Başkanı’nın katılacağı panelde yapacakları açıklamalar, yakından izlenecektir.

” Yurt dışı piyasalarda Brexit’e bağlı negatif fiyatlama eğiliminin tamamlanması ve piyasaların yüzünü yeniden toparlanmaya dönmesiyle birlikte BİST’in de hızlı bir ilerleme göstereceğini düşünüyoruz

” Bugün için 74.600 altına gelmediğimiz sürece 75.400 ardından da 76.000 hedefi, yurt dışı piyasaların da seyri izlenerek BİST tarafında korunacaktır.

Vakıf Yatırım Menkul Değerler A.Ş

01 Sep 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap