İngiltere MB ve Muhalefet..

BOE kararlarına muhalefet eden üye sayısı..

İngiltere Merkez Bankası tarafından en son toplantıya ilişkin tutanaklar 18 Şubat Çarşamba günü TSİ 11:30 itibariyle açıklandı. 5 Şubat tarihli Para Politikası Komitesi (MPC) toplantısında faizleri 0,50% seviyesinde sabit tutulmuş. Varlık alım programı yıllık 375 milyar Sterlin olarak değiştirilmemişti. MPC üyelerinden Ian McCafferty ve Martin Weale faiz artırımı yönünde 2014 yılının ortasından bu yana sürdürdüğü faiz artırımı görüşünü, Ocak toplantısı itibariyle geri çekmişti. İngiltere MB Başkanı Mark Carney fiyatlar genel düzeyinde yaşanan dezenflasyon sürecini yakından izlediklerini ifade etmektedir.

 

BOE’den 2015 yılı içinde faiz artışı bekleyen piyasa katılımcılarının sayısı günden güne azalıyor. Ancak Kristin Forbes’un da aralarında bulunduğu bazı MPC üyeleri faizlerin bu yıl içinde artırılması gerektiğini düşünüyor. MPC üyeleri arasında oylamada ilk görüş ayrılığı 2011’den bu yana ilk defa Ağustos 2014’te görülmüş Ocak 2015 itibariyle üyelerin görüşlerini geri çekmeleriyle birlikte son bulmuştu.

60734-1 İngiltere MB ve Muhalefet..

22 Ocak tarihli çalışmamız, Sterlin ve Seçim Dönemi..

https://parahaberi.com/tr-TR/haberler/95363/sterlin-ve-secim-donemi

01 Sep 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap