İngiltere’de Son Durum

Ücretler gelişimi güçleniyor.

İngiltere MB para politikası kurulu toplantısı ve tutanakları 8 Ekim Perşembe günü 14:00 itibarıyla açıklandı. Ekim ayı toplantısına ilişkin tutanaklar ekonomik görünüme ilişkin olarak önceki tutanaklardan çok fazla fark içermiyor. Enflasyon ise kısa ve orta dönemde petrol fiyatlarının baskısı altında kalmaya devam edebilir.

 

İngiltere’de istihdam piyasasındaki zayıflık çoğunlukla ortadan kalmış görünüyor.  Ortalama özel sektör haftalık ücretler gelişimi güçlü bir görünüm çizmeye devam ediyor. Bu durumda 2016 yılının ilk aylarında faizlerin artırılması gündeme gelebilir. BOE adına en önemli işaretlerden biri Kasım ayında açıklanacak Enflasyon Raporu’ndan alınabilir. Komite üyeleri daha geniş kapsamı bir resmi görme imkanına kavuşabilir.

 

BOE Başkanı Mark Carney parlamentoda gerçekleştirdiği konuşmasında Çin ekonomisinin 3 puan hız kesmesinin İngiltere’ye etkisinin 0,1 puan olacağını açıklamıştı. Yani bir diğer deyişle önemsenmeyecek derecede değerlendirilebilir. Piyasa katılımcılarının beklentisi İngiltere ekonomisinin 2015 yılı üçüncü çeyreğinde %0,6 büyümesi yönündedir.

167132-1 İngiltere'de Son Durum

Sanko Yatırım Menkul Değerler Araştırma Bölümü

01 Sep 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap