IMF Üye Ülkelerde Büyümeye Daha Çok Destek Verme Kararı Aldı

IMF Başkanı Christine Lagarde, IMF’in 2016…

IMF Başkanı Christine Lagarde, IMF’in 2016 yılında üye ülkelerin ekonomik büyüme hedeflerini yakalamalarına yardım için daha fazlasını yapacaklarını, buna kırılgan ülkeleri korumak için daha fazla kaynağı tahsis etmeninde dahil olduğunu söyledi.

Lagarde, IMF-Dünya Bankası bahar dönemi toplantıları çerçevesinde Washngton’da yaptığı konuşmada, IMF’in üye ülkeleri desteklemek için yeterli fona sahip olup olmadığından emin olması ve bölgesel kreditörlerle bağları güçlendirmeyi de içeren reformları düşünmesi gerektiğini vurguladı. 

Lagarde, “Fon’un finansal kaynakları, bir taraftan finansal istikrarı sağlarken ve cari ortamdaki kırılgan ülkeleri korurken, diğer taraftan daha güçlü politika uygulamasını desteklemek için kullanılabilir olacak” diye konuştu.

IMF’in büyüme taaahhütlerini yakalamaları için ülkelerin politika hareket alanlarını ve gerekli tedbirleri tanımlamalarına yardım edeceğini belirten Lagarde, negatif faizlerin etkilerini analiz etmeyi sürdüreceklerini de ifade etti.

 

kaynak : http://www.dunya.com/dunya/global-ekonomi/imfden-buyume-destegi-296747h.htm

01 Sep 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap