Hüseyin Çimen’den Dolar Yorumu “İkili Dip Mi ?”

Jackson Hole öncesinde Dolar TL bacağında hem 200 günlük ortalaması hem de daha önceki dip denemesi dikkatleri üzerine çekti. Toplantı öncesinde Volatilite endeksinin de 12’lerde seyretmesi her ne kadar sakin bir görünüm olarak algılansa da teknik açıdan bakıldığında 12’nin üzerinde volatilitenin yeniden hareketlenip 16- 17 seviyelerine yükselebileceğini gösteriyor.

 

Bu anlamda Dolar TL bacağında da dikkat edilmesi gereken en önemli husus ikili dip yapıp yükselmesi mi yoksa daha önceki dip destek noktasını kırması mı olacak. 3,4750 seviyesinin 14 Haziran dip seviyesi olarak dikkatle izlenecek ve altında kalındığı sürece 3,4220 3,4080 ve 3,3400 seviyeler hedeflenecektir. İkili dip yapıp yeniden yukarı hareketlenmesi doğrulutusunda ( hareketi desteklemesi için ilk olarak 3,5400 seviyesi üzerine atması gerek! ) 3,6500 ve 3,8300 seviyeleri teknik hedefler olacaktır.

 

Toplantı sürecindeki konuşmalar, faiz söylemleri, Türkiye için ise enflasyon üzerine yapılacak olan konuşmalar ve merkez bankası başkanlarının şahin ya da güvercin tutumları Dolar TL’nin seyrini etkileyecek olan en önemli etkenler olacak.

Hüseyin-çimen Hüseyin Çimen'den Dolar Yorumu "İkili Dip Mi ?"

 

 

Para Haberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap