Hava Yolu Sektörü (PGSUS – THYAO) Teknik Analizi

Bu analizimizde PGSUS ve THYAO hisselerini teknik olarak inceleyip, performanslarını karşılaştıracağız.

Bu analizimizde PGSUS ve THYAO hisselerini teknik olarak inceleyip, performanslarını karşılaştıracağız.

 

PGSUS

 

PGSUS’da 30,23 seviyesinde bulunan, kritik,  100 günlük hareketli ortalama test ediliyor. Bu ortalama altında tutunma yaşanırsa 200 günlük ortalama olan 28,95 desteğine doğru geri çekilme devam edebilir. Bu seviyenin de altındaki hareketlerde orta vadeli hareketlere yön verebilecek 50 haftalık ortalama destek olarak takip edilebilir.

100 günlük ortalama üzerinde tutunma yaşanırsa alış baskıları artabilir. Bu durumda yaşanabilecek yukarı yönlü hareketlerde 50 günlük hareketli ortalama olan 32,75 seviyesi direnç olarak takip edilebilir.

 

55389-gun Hava Yolu Sektörü (PGSUS - THYAO) Teknik Analizi

55390-haf Hava Yolu Sektörü (PGSUS - THYAO) Teknik Analizi

 

THYAO

 

Orta vadeli kırılan üçgen formasyonunun hedef seviyesine ulaşıldıktan sonra yatay bir seyir içerisine giren THYAO, yatay kanalın alt seviyesi olan 9,00 desteğini test ediyor. Bu destek kırılmadığı sürece 9,80 seviyesine doğru yükseliş hareketi başlayabilir. Ancak aşağı yönlü bir kırılmada 8,50 seviyesi gündeme gelebilir.

 

55391-thyao Hava Yolu Sektörü (PGSUS - THYAO) Teknik Analizi

 

PGSUS/THYAO Rasyosu

 

Aşağı yönlü hareketler -2 standart sapma seviyesinin altındaki hareketine devam ediyor. Aşağı yönlü kanalın alt seviyeleri de test edildi ancak henüz kırılmadı. Bu kanal içerisinde tutunma olursa yukarı yönlü bir hareket başlayabilir ki bu durumda -2 standart sapmanın tekrar üstüne çıkılabilir. Yukarı yönlü hareketin anlamı PGSUS hisselerinin THYAO’ya göre daha iyi bir performans göstereceği anlamına gelir.

Ancak düşüş kanalı aşağı yönlü kırılırsa rayodaki düşüş devam edebilir. Bu durumda THYAO’nun daha iyi bir performans göstermesi beklenebilir.

 

55392-spd Hava Yolu Sektörü (PGSUS - THYAO) Teknik Analizi

 

Performans

 

Aşağıda THYAO – PGSUS ve Bist 100’ün normalize olmuş grafiğini paylaştık. (normalize grafikler bize yüzde kaç artış olduğunu gösterirler. Örneğin 115 seviyesi %15’lik bir artışı gösterir.).

Son 1 yıllık dönemde PGSUS ve THYAO’nun Bist 100’e göre negatif ayrıştığını görüyoruz. Özellikle PGSUS’daki negatif ayrışmanın önümüzdeki günlerde kapanması beklenebilir.

 

55393-norm Hava Yolu Sektörü (PGSUS - THYAO) Teknik Analizi

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap