HALKB/VAKBN Oranı Sert Düştü

HALKB / VAKBN oranı, önceki analizimizde belirttiğimiz 2,78 ve 2,72 desteklerini kırdı.

HALKB / VAKBN oranı, önceki analizimizde belirttiğimiz 2,78 ve 2,72 desteklerini kırdı.  An itibariyle 2,6571 seviyesinde olan bu rasyoda 2,60 desteği hedef olabilir. Bu durumda VAKBN’nin HALKB’ye göre daha iyi performans göstermesi beklenebilir. Ancak olası yukarı yönlü hareketlerde 2,72 seviyesine doğru bir toparlanma görülebilir. Bu durumda ise HALKB’nin VAKBN’ye göre daha iyi performası gözlemlenebilir.

 

Yaşanan son  düşüş sırasında HALKB ve VAKBN hisselerinde yükseliş görülmesine rağmen VAKBN’ne de görülen yükselişin çok daha fazla olması rasyodaki trendin kırılmasına neden oldu. Aşağıdaki grafiklerde de görülebileceği üzere VAKBN, orta vadeli yükseliş kanalı içerisinde devam ederken HALKB’de orta vadede düşüş kanalı etkin olmuş. Bu durum rasyoda bir süredir devam eden düşüşü açıklıyor. 

47879-halvak HALKB/VAKBN Oranı Sert Düştü

47880-halkb HALKB/VAKBN Oranı Sert Düştü

47881-vakbn HALKB/VAKBN Oranı Sert Düştü

01 Sep 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap