Halka açık şirkette birleşme tamamlanıyor mu?

Net Holding Mayıs ayında yaptığı açıklamada , Net turizm şirketini tüm aktif ve pasifleriyle birleşme yoluyla devralma sürecini başlattığını açıklamıştı

Şirket tarafından KAP’a yapılan açıklamada,birleşme işlemi kapsamında Sermaye Piyasası Kurulu’na gerekli izinler için başvurunun yapıldığı belirtmişti. 

Temmuz ayında kap a yapılan ek açıklama ile birlikte

Net holding ;

1.07.2016 günün yaptığımız açıklamaya istinaden değerli yatırımcılarımız nezdinde herhangi bir yanlış anlaşılmaya sebebiyet vermemek adına tekrarlamak isteriz ki; Net Holding A.Ş. ve Net Turizm Ticaret ve Sanayi A.Ş. olarak söz konusu birleşme hakkında şirketlerimizin tutumunda herhangi bir değişiklik olmamıştır.

Şirket birleşme prosedürü 30.06.2016 mali tablolarını baz alarak aynı kararlılıkla devam edecektir. Yatırımcılarımızın bu gecikmeyi teknik bir gereklilik olarak değerlendirmelerini rica ederiz.  Net holding 6 aylık mali tablolarıyla birleşme işlemine devam ettiğini yatırımcılarına duyurmuştu.  

Net Holding milli piyango özelleştirmesine talip olmuştu. Fakat ertelenen ihale ile süreç devam ediyor. Milli piyango ihalesi ile ilgili ise 

Maliye Bakanı Naci Ağbal, ihaleye katılmak isteyen grupların talepleri doğrultusunda Milli Piyango ihalesine ilişkin sürecin yeniden düzenlendiğini belirterek, “İhalede 14 Ekim 2016 olan ön yeterlilik son başvuru tarihi 10 Şubat 2017’ye, 8 Kasım 2016 olan son teklif verme tarihi ise 10 Mart 2017’ye uzatıldı” dedi.

SPK nın yatırımcıyı koruyan ayrılma hakkı ve birleşme fiyatı gibi konular yatırımcıya güvenli yatırım yapma imkanı sağlıyor.

Son yapılan açıklamanın ardından 3 aylık bir süre geride kaldı. Net Holding ve Net Turizm birleşme süreci , ayrılma hakkı fiyatı ve birleşme fiyatı yatırımcıların gözünde ayrı ayrı değerlendirilmesi gerekiyor.

19 Oct 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap