Haftaya sakin bir başlangıç

cashbox1642995_960_720 Haftaya sakin bir başlangıç

Haftaya sakin bir başlangıç
Döviz ve tahvil piyasalarındaki hareketliliğe rağmen hisse senedi piyasalarının yatay bir seyir izlediği bir haftayı geride bıraktık. Cuma günü sterlinde yaşanan sert satışa ve Deutsche Bank ile ABD Adalet Bakanlığı arasındaki pazarlıkta ilerleme sağlanamamasına rağmen küresel risk iştahında bir bozulma görülmüyor.
Asya borsaları ve ABD vadelilerindeki alışlara paralel Borsa İstanbul’da hafif yukarı yönlü (%0,3) bir açılış bekliyoruz. Türk lirasında sabah ilk işlemler borsada yukarı yönlü bir açılışı destekliyor. ABD piyasasının kapalı olması nedeniyle hareketliliğin sınırlı olmasını bekliyoruz. Ana ortağın şirketin %5’ine kadar hisse satabileceği açıklaması üzerine Petkim hisselerinde satıcılı bir seyir öngörüyoruz.
Haber akışında yurtiçinde Ağustos ayı sanayi üretimi (İş Yatırım tahmini %2,3) verisi öne çıkıyor. Temmuz ayında dibe vuran ekonominin ne hızla toparlandığını göstermesi açısından Ağustos ayı sanayi üretimi özel önem taşıyor. Yurtdışında Almanya ZEW anketi dışında önemli bir veri akışı görülmüyor.

İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.

10 Oct 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap