Haftalık Hisse Teknik Öneri Listesi

AKSEN: Tercih ettiğimiz Elliott sayımına göre yukarı yönlü itkisel hareket sonlanmamış gözüküyor. Geçen hafta (1) – (3) / (2) – (4) kanalının alt bandından yüksek işlem hacmi ile karşılaşan hisse, bu hafta kanal üst bandına doğru yükseliş denemeleri yapabilir.

OTKAR: Geçen hafta 20 ve 200 günlük ortalamalarından hacimli bir şekilde uzaklaşan hisse, yatay direnç seviyesinden kar satışlarıyla karşılaştı. Dolar bazlı grafikte de yatay direnç seviyesi civarında bulunan hissede, göstergelerin iyileştiğini izlerken; geçen haftaki yükseliş hareketinin devam edeceğini ve hissenin geçen aydan kalan boşluğunu doldurma denemeleri yapabileceğini tahmin ediyoruz.

SODA: Geçen hafta görece dar bir bantta hareket eden hisse haftayı da 6,54 seviyesinden yatay kapattı. Mayıs ayında görülen çanak hedefine henüz ulaşılmamış gözükürken, hissenin geçen hafta sıkışık bir görüntü sergileyerek üçgen çalışması yaptığını izledik. Haftanın son işlem gününde yükselen işlem hacmi yıllık işlem hacmi ortalamasını yakalarken, hissenin bu hafta üçgenin dışına çıkarak yükseliş kaydedebileceğini öngörüyoruz.

Ziraat Yatırım Menkul Değerler

Para Haberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap