Haftalık Hisse Teknik Öneri Listesi (Ziraat Yatırım)

AKCNS: Hissenin 11 civarından geçen fiyat seviyesinde taban çalışması yaptığı söylenebilir ki geçen hafta artan işlem hacmi ile birlikte orta vadeli alçalan trend çizgisine atak gerçekleştirdi. Göstergeler tarafında da RSI yatay desteğinden güç alırken, stokastik slow (haftalık grafikte) aşırı satım bölgesinden çıkarak “al” verdi. Bu kapsamda hissenin bu hafta yukarı yönlü ataklarına devam edeceğini ve alçalan trend çizgisini kırarak 12,06/09 bölgesini hedefleyebileceğini tahmin ediyoruz.

 

ARCLK: Uzun vadeli yükseliş kanalının alt bandının yanı sıra 200 günlük ortalaması, yatay ve fibonacci desteklerinden tepki alımları gündeme gelebilir ki RSI aşırı satım bölgesinden sekti. Ayrıca artan işlem hacmi hissenin 23 civarında dip çalışması yaptığının işareti olabilir. Dolayısıyla hisse yaşanan düşüşlerin ardından bu hafta yükseliş dalgası içerisine girebilir. Geçen haftaki en düşük seviye olan 22,90 zarar – kes seviyesi olarak takip edilebilir. Bu seviyenin altında aşağı yönlü düşüş hareketi devam edebilir.

Para Haberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap