Haftalık Hisse Öneri Listesi

Tarım dışı sonrasında bu hafta yurtiçi…

Tarım dışı sonrasında bu hafta yurtiçi piyasalar içerideki gelişmelere odaklanacak…
ABD’de tarım dışı istihdam artışının 38 bin ile son 6 yılın en düşük seviyesine gerilemesi sonrasında gelişen piyasalarda Cuma günü artan pozitif hava haftanın ilk işlem gününde de sürüyor. Bu hafta içeride yoğun bir ajanda bizi bekliyor. Çarşamba günü açıklanacak Nisan ayı sanayi üretiminin yanı sıra Cuma günü saat 10:00’da alacağımız cari işlemler dengesi ve 2016 yılı ilk çeyrek büyüme verisi yurtiçi piyasaların odağında olacak. Dışarıda ise bugün 19:30’da Yellen’ın Philadelphia’da gerçekleştireceği konuşma ve Çin verileri ön planda olacak. Çin’de Çarşamba günü dış ticaret istatistikleri, Perşembe günü ise Mayıs ayı enflasyon verileri açıklanacak. Tarım dışı istihdam verisi sonrasında kötü gelen Çin verileri piyasalardaki büyüme endişelerini tekrar gündeme getirebilir.
        Haftaya yükselişle başlayan 100 Endeksi günün ilk yarısını %0.92 değer kazancıyla 78.859 puandan tamamladı. Son 1 haftalık değer kazancı ise %0.43 oldu. Komite Üyeleri bu hafta 77.500-80.000 bin aralığının seyir bekliyor. 78.500 seviyesinin üzerinde kalıcı olunması halinde 80.000 puan seviyesinin hedefe girebileceğini belirten Komite Üyeleri, aşağıda 77.500 desteğinin ön plana çıkmasını, bu seviyenin altına sarkmalarda ise satış baskısını artabileceğini öngörmektedir.
 

   HAFTANIN HİSSE ÖNERİLERİ

Geçen haftanın önerileri arasında yer alan SAHOL’ü bu haftaki listemizde tutmaya devam ederken, haftanın yeni hisselerini BIZIM, DEVA, ECILC, GARAN, ISCTR, KATMR, PETKM, SODA, TRKCM ve TUPRS olarak belirliyoruz.

Geçen hafta Cuma gününe kadar BIST’te baskın olan satışlar, Cuma günü ABD’de açıklanan tarım dışı istihdam verisi sonrasında yerini yükselişe bırakmıştır. Bu da Cuma günü öncesinde KRDMD ve SAHOL haricindeki hisselerin stop-loss seviyelerini görerek listemizden çıkmasına ve Cuma günkü yükselişten yararlanmamıza yol açmıştır

 Anadolu Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.
 

01 Sep 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap