Logo reklamı

Günün Şirket Haberleri

Garanti Bankası (GARAN, Öneri "EKLE", Nötr): Banka Türk Lirası cinsinden, 20 milyar TL tutara kadar...

Garanti Bankası (GARAN, Öneri "EKLE", Nötr): Banka Türk Lirası cinsinden, 20 milyar TL tutara kadar her nevi borçlanma aracı ihraç edilmesi için BDDK ve SPK'ya başvuruda bulunulduğunu duyurmuştur.
 

Halk GYO (HLGYO, Nötr): Şirket portföyünde yer alan İzmir Konak 2 binasında kiracı konumunda bulunan Halk Bankası ve Halk Hayat Emeklilik'in kira sözleşmeleri, mevcut kullanım alanlarının değişmesi sebebi ile yenilenmiş olup, yenilenen sözleşmelere istinaden ilgili gayrimenkulden elde edilen yıllık kira geliri 80,4bin TL artış göstermiştir.

 

Sabancı Holding (SAHOL, Öneri "AL", Nötr): Sabancı Holding 3 milyar TL'lik mevcut kayıtlı sermaye tavanının geçerlilik süresinin 2022 yılının sonuna kadar uzatılmasına ilişkin Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'na başvuracağını duyurdu. Sabancı Holding'den KAP'a yapılan açıklamaya göre, 3 milyar liralık kayıtlı sermaye tavanının geçerlilik süresi bu yıl sonunda doluyor.

 

Türk Telekom (TTKOM,, Öneri "EKLE", Nötr): Türk Telekom CEO'su Paul Doany, telekom sektöründeki imtiyaz sürelerinin bir karmaşa yarattığını belirterek, imtiyazların sürekli hale getirilmesini önerdi. Lisans ve imtiyaz konusunda Avrupa Birliği, ABD ve Kanada'da farklı sistemler uygulandığını belirten Doany "AB'de lisans sistemi geçerli iken, altyapı lisans sahibi şirkete ait oluyor ve lisans yenilenmezse bu altyapı kamunun yararlanamayacağı hale geliyor, sadece altyapıyı yapmış şirketin tasarrufunda kalıyor. Burada Türkiye'ye özgü bir model geliştirerek sorunu çözmek mümkün" dedi. Kaynak: Dünya

 

Yapı Kredi Bankası (YKBNK, Öneri "EKLE", Nötr): Banka 7 farklı yatırımcı ile 5 ile 7 yıl vadeler arasında toplam 285mn USD ve 140mn EUR tutarında havale akımlarına dayalı gelecekteki nakit akışı işlemi ve hazine işlemleri gerçekleştirmiştir.

 

Ulusoy Elektrik (ULUSE, Sınırlı Pozitif): Şirket ile Tunus Devlet Elektrik İdaresi arasında 5,6mn EUR tutarında hücre alım sözleşmesi yapılmıştır. Sözleeşme kapsamındaki ürünler, 2018 yılı içerisinde partiler halinde teslim edilecektir.

 

 

Ziraat Yatırım

0 Yorum

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*