Günün şirket haberleri ve tavsiyeleri

820451-golden-gate-pictures-759x500 Günün şirket haberleri ve tavsiyeleri

Yapı Kredi Bankası (YKBNK, Öneri “TUT”, Nötr): Banka, MTN programı kapsamında yurt dışında ihraç edilmesi planlanan 13mn EURO tutarındaki borçlanma aracı için tertip ihraç belgesi alınabilmesi amacıyla SPK’ya başvurmuştur.

Garanti Bankası (GARAN, Öneri “EKLE”, Nötr): Banka, 20 milyar TL’ye kadar borçlanma aracının ve bunların vadesinin 5 yılı aşmayacak şekilde ihraç edilmesi için Genel Müdürlüğe yetki verildiğini duyurmuştur.

Vakıfbank (VAKBN, Öneri “EKLE”, Nötr): Banka, 650mn TL nominal değerli bonoların nitelikli yatırımcılara satılmak üzere ihracı kapsamında gerekli başvuruların yapılması için Genel Müdürlüğe yetki verildiğini duyurmuştur. Ayrıca, 119 gün vadeli 200mn TL nominal değerli bonoların ihraç ve halka arz edilmesi için SPK ve diğer merciler nezdinde gerekli başvuruların yapılması için yine Genel Müdürlüğe yetki verilmiştir. Toplam halka arz miktarından fazla tallep gelmesi durumunda halka arz miktarı 300mn TL nominal değere kadar artırılabilecektir.

İş Bankası (ISCTR, Öneri “AL”, Nötr): Banka 1,06 TL fiyattan 10bin adet ISFIN, 3,26 TL fiyattan 10bin adet SISE ve 4,57-4,63 TL fiyat aralığından 15.721 adet ANHYT payı aldığını açıkladı.

 

                                                                                                                                                                                                                         

– Ziraat YATIRIM               

 

05 Dec 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap