Günün şirket haberleri ve tavsiyeleri

Aksigorta (AKGRT, Sınırlı Pozitif): Aksigorta’nın Ekim ayı prim üretimi bir önceki yılın aynı dönemine göre %18 oranında artarak 119,7mn TL’ye yükselmiştir. Ekim ayı prim üretimi ile birlikte 2016 yılının Ocak – Ekim dönemindeki prim üretimi bir önceki yılın aynı dönemine göre %12 oranında artarak yaklaşık 1,5milyar TL’ye yükselmiştir.

İş Bankası (ISCTR, Öneri “AL”, Nötr): Halka arz başvurusu SPK tarafından onaylanan 300mn TL – 179 gün ile 300mn TL – 242 gün vadeli banka bonolarının talep toplama işlemi 14-15-16 Kasım 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.
Teknosa (TKNSA, Sınırlı Negatif): Rekabet Kuruluu tarafından Bilgisayar ve Konsol Oyunları ile Tüketici Elektroniği Pazarı’nda faaliyet gösteren çeşitli teşebbüsler hakkında soruşturmaya ilişkin olarak Rekabet Kurulu tarafından Şirkete, İdare Mahkemeleri yolu açık olmak üzere, toplamda 18mn TL tutarında idari para cezası verildiğine ilişkin karar açıklanmıştır.

Türk Telekom (TTKOM, Öneri “EKLE” Nötr): S&P Global Ratings, Şirketin uzun vadeli kredi notu görünümünü “negatif”ten “durağan”a yükseltmiş, kredi notunu “BBB-” (yatırım yapılabilir seviye) olarak teyit etmiştir.
Vestel Elektronik (VESTL, Nötr): Şirketin %100 bağlı ortaklığı Vestel Ticaret AŞ’nin de faaliyet gösterdiği tüketici elektroniği pazarına yönelik olarak, Rekabet Kurumu tarafından başlatılan soruşturmada karar açıklamıştır. Söz konusu karara göre; Rekabet Kurulu, yargı yolu açık olmak üzere, Vestel Ticaret AŞ’ne 8mn TL tutarında idari para cezası verilmesine karar vermiştir. Şirket idari para cezası kararının iptali için yasal süresi içerisinde yargı yoluna başvuracakktır.

Zorlu Enerji (ZOREN, Nötr): Şirketin %100 bağlı ortaklığı Zorlu Doğal Elektrik Üretimi AŞ’nin Aydın’da planladığı Kızıldere IV jeotermal enerji santrali projesi için yapılan kaynak arama çalışmaları sonucunda projenin önlisansında yer alan kurulu gücün 24,9 MW’tan 60 MW’a tadil edilmesi için dün Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na başvuru yapılmıştır.

 

Kaynak : Ziraat Yatırım

11 Nov 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap