Günün şirket haberleri ve tavsiyeleri

bedelli_bolunecek_iki_sirket_hisesi_h9561 Günün şirket haberleri ve tavsiyeleri

ŞİRKET HABERLERİ

İş Bankası (ISCTR, Öneri “AL”, Sınırlı Pozitif): İş Bankası’nın net dönem karı 2016 yılının üçüncü çeyreğinde 1.049mn TL hem bizim beklentimiz olan 1.018mn TL’nin hem de piyasa beklentisi olan 942mn TL’nin üzerinde gerçekleşmiş ve iyi bir görüntü sergilemiştir. Tahminimizdeki sapmada net faiz gelirlerinin beklentilerimizin üzerinde gerçekleşmesi etkili olmuşştur

Akçansa (AKCNS, Öneri “AL”, Nötr): Akçansa’nın 3Ç2016’daki net dönem karı 91,5mn TL ile hem bizim beklentimiz olan 77mn TL hem de piyasa beklentisi olan 84mn TL’nin üzerinde gerçekleşmiştir. Tahminimizdeki sapmada yatırım faaliyetlerinde elde edilen gelir etkili olmuştur. Şirket bu çeyrekte 26mn TL iştirak satış geliri elde etmiştir. Akçansa geçtiğimiz yılın üçüncü çeyreğinde 70,4mn TL kar rakamı açıklamıştı. Diğer taraftan, brüt kar ise bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %1,4 oranında artarak 111,3mn TL olarak gerçekleşmiştir. Üçüncü çeyrekteki kar rakamı ile birlikte Ocak – Eylül net dönem karı bir önceki yılın aynı dönemine göre %7,6 artarak 233,3mn TL olarak gerçekleşmiştir.

Trakya Cam (TRKCM, Nötr): İtalya’da mukim Sangalli Vetro Porto Nogaro firmasının varlıklarının, finansal borçları da kapsayacak şekilde toplam 84,7mn EUR bedelli satın alma işlemi tamamlanmıştır.

Özak GYO (OZKGY, Nötr): Şirket tarafından, Grup imkânları kullanılmak suretiyle ve köprü kredi şeklinde olmmak üzere, 10mn Euro tutarda ve Euro Libor + % 4,30 faiz oranlı, 3 yıl anapara geri ödemesiz, sonrasında 6 ayda bir anapara + faiz ödemeli 10 yıl vadeli finansman sağlanmıştır.

Koza Altın (KOZAL, Nötr): Şirkete Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü tarafından Himmetdede Altın Madeni İşletmesi Kapasite Artırımı Projesine, ve Mastra Altın Madeni İşletmesi 3. Atık Depolama Tesisi Projesine (Mastra Altın Madeni ADT-III) ÇED olumlu kararı verilmiştir.

Componenta Dökümcülük (COMDO, Sınırlı Pozitif): Halihazırda devam eden ve mevcuttaki tutarı 1,2mn TL Vergi Aslı ve 1,8mn TL Vergi Cezası olan vergi borcunun yeniden yapılandırılması amacıyla vergi indiriminden faydalanılmış olup toplam ödenecek tutar 1mn TL olarak şirketimize tebliğ edilmiştir ve 2 aylık dönemler içinde toplamda 18 taksitte ödenecektir.

 KAYNAK:ZİRAAT YATIRIM

02 Nov 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap