Günün şirket haberleri ve tavsiyeleri

1846171_720x360 Günün şirket haberleri ve tavsiyeleri

Bagfaş (BAGFS, Nötr): İtalya ve Yunanistan’a ihraç edilmek üzere Helm ve Teotrade firmalarından sırasıyla 8.000 ton DAP ve 3.000 ton AS gübre sipariişi alınmıştır. Siparişlerin toplam tutarı 3mn USD olup, sevkiyatların Ocak-Şubat aylarında tamamlanması planlanmaktadır.

Emlak Konut GYO (EKGYO, Öneri “AL”, Pozitif): Şirket projelerinden Ankara İli, Çankaya İlçesi, Mühye Mahallesinde yapımı planlanan Toplu Konut Uygulaması kapsamında, toplam 163 adet bağımsız bölüme ait Yapı Ruhsatları 18.01.2017 tarihinde alınmıştır.

İş GYO (ISGYO, Öneri “AL”, Nötr): Şirketin geliştirmekte olduğu projelerin finansmanında kullanılmak üzere İş Bankasından 4 yıl vadeli, 120mn TL tutarında nakdi kredi kullanılmıştır

Vakıf GYO (VKGYO, Nötr): Şirket portföyünde yer alan taşınmaz 10 yıllık kira sözleşme süresinin sona ermesi sebebiyle, Vakıf Yatırım Menkul Değerler A.Ş’ye, 01.01.2017 tarihinden itibaren geçerli olmak kaydıyla 84binTL+KDV bedel üzerinden 5 yıllık süre ile kiraya verildiği duyurulmuştur.

Zorlu Enerji (ZOREN, Nötr): Şirketin %100 bağlı ortaklığı Zorlu Doğal Elektrik Üretim AŞ’nin devam etmekte olan ve iki üniteden oluşacak Kızıldere III JEES projesinde, yapılan teknik müzakereler neticesinde, Ünite I ve Ünite II’nin planlanan kurulu güçlerinin, santralin toplam kurulu gücü değişmeyecek şekilde, sırasıyla 95,2 MW ve 69,8 MW’tan 99,5 MW ve 65,5 MW’a tadil edilmesi konusunda EPDK’ya başvuruda bulunulmuştur.

20 Jan 2017

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap