Günün şirket haberleri ve tavsiyeleri

Bimeks (BMEKS, Nötr): Şirket, yurt içinde, değişik vadelerde, Türk Lirası cinsinden, nitelikli yatırımcılara bir veya birden çok seferde satışa sunulmak üzere, 100mn TL tutara kadar, farklı özelliklerde tahvil ihracının gerçekleştirilebilmesi için çalışmalara başlandığını ve SPK nezdinde gerekli başvurunun yapıldığını duyurmuştur.

Yapı Kredi Bankası (YKBNK, Öneri “TUTT”, Nötr): Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan denetim neticesinde Bankaya verilen idari para cezasının, Kabahatler Kanunu’nun 17. maddesi hükmü çerçevesinde indirimden yararlanılarak hesaplanan kısmı olan 87,2mn TL’nin, idari para cezasının iptaline ilişkin tüm yasal haklar saklı kalmak kaydıyla Banka tarafından ödendiği duyurulmuştu. Söz konusu cezanın iptaline ilişkin Banka tarafından İstanbul 5. İdare Mahkemesi nezdinde dava açılmıştır.

Şekerbank (SKBNK, Nötr): Şekerbank dolar cinsi ikincil sermaye benzeri borç niteliğini haiz (Tier 2) tahvil ihracında talep toplama sürecine başlarken bankacılar ilk getiri beklentisinin %10 civarında belirlendi. Reuters servislerinden IFR’ın haberine göre ilgili tahvil ihracını Bank ABC, Commerzbank, Emirates NBD Capital, Nomura, Standard Chartered ve Unicredit yönetiyor. İlgili tahvilde talep toplama süreci Asya, Ortadoğu ve Ortadoğuda gerçekleştirilen yatırımcı görüşmeleri ardından başladı.

Koza Altın (KOZAL), Koza Annadolu (KOZAA), Ipek Enerji (IPEKE): Dün akşam yayınlanan SPK bülteninde Koza Altın’a 1,23mn TL, Koza Anadolu’ya 1,05mn TL ve İpek Enerji’ye de 1,05mn TL idari para cezasının verildiği duyurulmuştur.

 

26 Oct 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap